اسماعیلی گفت: امتداد حماسه عاشورا، نتیجه ایثارگری و ایستادگی امام حسین(ع) از دین و ارزشها است.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: اربعین، شروع مغناطیس امام حسین(ع) است و هرچه از عاشورا جلوتر می رویم، می بینیم که بعد از روشنگری حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) نقطه روشنی ایجاد شد که امروز مراسم باشکوه تری با جمعیت چند میلیونی برگزار می شود.

وی افزود: حماسه عاشورا یک مسیر درست و روشن است که همه ملت های مسلمان امروز در امتداد همین مسیر حرکت می کنند، مسیری که ۱۴۰۰ سال پیش شروع شد و امروز ادامه دارد و امتداد این حضور، نتیجه ایثارگری و ایستادگی امام حسین(ع) از دین و ارزشها است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مقاومتی که در سال ۶۱ ایجاد شد امروز نیمه آن را در راهپیمایی بزرگ اربعین می بینیم که یکی از جلوه های برجسته دینی و اسلامی است و نمونه بارز و درسی که می توان از این حماسه گرفت این است که نتیجه مقاومت چقدر شیرین است.

اسماعیلی بیان کرد: با توجه به روحیه مردم و به برکت اخلاص سیدالشهدا(ع) این مسیر ایجاد شده و هر ساله شاهد افزایش چشمگیر ارادتمندان هستیم و علیرغم همه تبلیغات منفی دشمنان ولی استقبال برای حضور در این سفر بسیار چشمگیر است.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم اثرات اربعین را به لحاظ بصیرتی افزایش دهیم مخصوصا تلفیق سیاست و دیانت و حرکت در این مسیرف نابودی دشمنان را به همراه دارد.

انتهای پیام/