گنجی پور گفت: 6 هزار و 700 کلاس درس مجهز به سیستم گرمایشی و 2 هزار و 800 کلاس درس همچنان نیازمند استاندارد سازی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، اسفندیار گنجی پور با بیان اینکه تعداد ۲۲مدرسه در قالب ۷۱ کلاس درس نوساز و جدید، از اول مهر در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت، اظهارداشت: علاوه بر این ۱۳۸ پروژه در قالب ۷۱۶ کلاس درس برای دانش آموزان استان در دست ساخت است.

وی به تجهیز مدارس و هنرستانهای استان در تابستان امسال اشاره کرد و افزود: این تجهیزات که بالغ بر هزار و ۶۵۰ قلم می باشد، شامل میز، صندلی، تخته وایت برد، رایانه دستگاه کپی و چاپگر و برای هنرستانها هم اقلامی از قبیل دوربین عکاسی، چرخ خیاطی، سیستم کامپیوتر، اوتوبخار، تلسکوپ، دستگاه کدزن و… است که در دو مرحله تحویل مدارس سطح استان شده است.

مدیر اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در راستای هوشمندسازی مدارس تجهیزاتی شامل ۹۰ عدد لپ تاپ، ۳۷ عدد پرده نمایش، ۹۰ عدد ویدئو پروژکتور به مبلغ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خریداری شده و تابستان امسال برای هوشمند سازی در اختیار مدارس قرار گرفته است.

گنجی پور به استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۶۰۰ کلاس درس با اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان اشاره کرد و گفت: تعداد کلاس های درس مجهز به سیستم های سرمایشی و گرمایشی استاندارد در استان شش هزار و ۷۰۰ کلاس است ولی همچنان دو هزار و ۸۰۰ کلاس درس نیازمند استاندارد سازی می باشد که باید زیر ساخت را دستگاههای خدمات رسان در این مناطق که اکثرا هم سخت گذر است تامین کنند تا آموزش و پرورش با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با کمک خیران استانداردسازی آنها را در دستور کار قرار دهد.

وی به خرید تبلت به تعداد دو هزار عدد با مبلغ هفت میلیارد تومان اشاره و افزود: این تبلت ها تحویل مدارس مناطق کمتر برخوردار قرار گرفته که مدیران مدارس در زمان آموزش های غیر حضوری در اختیار دانش آموزان نیازمند به صورت امانی قرار خواهند داد.

خریدکیت های کمک آموزشی به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان، رنگ آمیزی و زیباسازی (حیاط پویا ) مدارس، جمع آوری وسایل اسقاطی در مدارس، راه اندازی و تجهیز خانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توزیع کتب درسی از جمله اقداماتی بوده که در راستای پروژه مهر سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به آن اشاره شده است.

انتهای پیام/