یاوری گفت: خانه خلاق صنایع دستی در یکی از اماکن تاریخی شهر بروجرد ایجاد می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، احسان یاوری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در دانشگاه بروجرد، اظهار داشت: خبرنگاران انعکاس دهنده اخبار در جامعه هستند و از این ظرفیت در جهت بیان نواقص و مطالبات استفاده می کنند و نقش رسانه ها در این راستا بسیار مهم است.

وی افزود: دانشگاه آیت‌الله بروجردی در سال ۸۵ تاسیس شد و هم اکنون ۱۰۰ نفر عضو هیات علمی، ۱۰۰ کارمند و پنج هزار و ۱۰۰ دانشجو که از این تعداد چهار هزار و ۱۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۹۵۰ نفر هم در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی تصریح کرد: یکی از مهمترین ظرفیت دانشگاه، نخبگان هیات علمی است و این مجموعه یکی از مجموعه های نخبگانی درخشان در غرب کشور محسوب می شود به طوری که طی شش ماهه گذشته اساتید این دانشگاه موفق به دریافت دو جایزه معتبر کاظم آشتیانی شدند که دارای طرح های خلاقانه بودند که نشان از ظرفیت بالای علمی است.

یاوری عنوان کرد: سرانه تولید پژوهش و مقاله در کل کشور ۱.۷ است و این رقم در دانشگاه آیت‌الله بروجردی در سال قبل ۲.۲۶ بوده است و نتیجه این سطح علمی بالا در طرح های پژوهشی و علمی خود نشان می دهد که در نهایت منجر به تربیت دانشجویان کارآمد می شود.

وی با اشاره به ایجاد مرکز مرکز نوآوری، خاطرنشان کرد: تلاش هایی صورت گرفته که مرکز رشد واحدهای فناور دانش بنیان بروجرد راه اندازی شود که در این راستا بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برای زیرساخت‌ها در نظر گرفته شده که شرکت های دانش بنیان در اینجا مستقر شوند.

رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی افزود: برای ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری با توجه به شعار سال در دستور کار قرار دارد و باید از همین مسیر حرکت کرد تا شاهد جهش باشیم.

یاوری صنایع دستی را یکی از ظرفیت های مهم بروجرد برشمرد و گفت: برهمین اساس خانه خلاق صنایع دستی در یکی از اماکن تاریخی بروجرد مد نظر است و با همکاری بنیاد نخبگان به دنبال این هستیم که افراد دارای ایده و طرح در این طرح می توانند وارد شوند و مورد حمایت قرار گیرند.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه‌های این دانشگاه، تاسیس مرکز جوار است که سال قبل ایجاد شد که با همکاری فنی و حرفه ای است که دانشگاه با استفاده از این ظرفیت می توان در جهت توانمندی جوانان و دانشجویان اقدام کرد.

رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی با اشاره به ایجاد مزرعه خلاق، تصریح کرد: یکی از محورهای توسعه دانشگاه، ایجاد دانشکده علوم کشاورزی نوین است و با توجه به ظرفیت این شهرستان این مهم ضروری است چرا که تولید محصول سیب، موضوع گردشگری و صنایع دستی از مهمترین پتانسیل های شهرستان بوده و برای رسیدن به رشد اقتصادی باید به این ظرفیت‌ها توجه کرد.

یاوری با اشاره به همکاری لازم با صنایع برای رشد شهرستان، افزود: دانشگاه این آمادگی را دارد که در راستای کار تحقیق و تربیت افراد برای رشته هایی مانند نساجی اقدام نماید و این اقدام در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به ضرورت ورود خیران به بحث خوابگاه های دانشجویی، عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات خوابگاه های متاهلین است که می طلبد خیران وارد شوند که این امر در تسهیل ازدواج جوانان نقش مهمی دارد.

انتهای پیام/