حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:جهاد تبیین، مرز حق و باطل را مشخص می کند و این وظیفه همگانی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گردهمایی فصلی ائمه جمعه استان لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی در همه عرصه ها انجام وظیفه می کند و تلاش هایی در جهت امنیت روانی و اجتماعی و همچنین اعمال قانون انجام می دهد.

وی ضمن اظهار تاسف از این که فرزندی از فرزندان کشور دار فانی را وداع گفته است، افزود: دستگاه های قانونی این رویداد اخیر را بررسی و نتیجه را اعلام می کنند و از طرفی اظهار تاسف می کنیم از خواصی که قبل از این که نتیجه این رویداد اعلام شود، مطالبی را بر زبان جاری می کنند که اینها هماهنگی دشمنان با نظام اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: این که عده ای بدون مطالعه در این موارد ورود پیدا می کنند و فضای کشور را به سمت التهاب می برند را محکوم می کنیم و انتظار داریم نخبگان با جهاد تبیین مرز حق و باطل و خط قرمزها را بیان کنند و به زودی مجاری قانون اعلام نظر می کنند و هرآنچه دستگاه قضا اعلام نظر کند برای همه قابل قبول است.

وی تصریح کرد: تاجایی که نیروی انتظامی براساس قانون حرکت می کند و امنیت روانی و اجتماعی را به کار می گیرد، از نیروی انتظامی در مسیر قانون حمایت می کنیم و اگر خطایی رخ دهد مجاری قانون رسیدگی می کنند.

شاهرخی خاطر نشان کرد: برخی از اهل قلم و رسانه که بصیرت خود را از دست دادند انسان را متاسف می کند که با دشمن هماهنگی دارند، قرآن کتاب تبیین است و رسالت انبیاء و رسالت پیشوایان معصوم هم در راستای جهاد تبیین است به طوری که تبینن به معنای جدا کردن حق از باطل بوده و جهاد تبیین یعنی مرزها را مشخص کردن که در قرآن برای جهاد تبیین اهدافی را مشخص کرده است که یکی از آنها رشد اندیشه ها می باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: هدف از تبیین نشان دادن راه است چرا که راهزنانی هستند که راه را درست نشان نمی دهد و جهت را به سمت گمراهی می برند، در این جهاد مجاهدانی که هستند باید با شیوه های صحیح راه را برای کسانی که جویای حقیقت هستند نشان بدهند و با جهاد تبیین حق نشان داده شود و باطلی که ظاهرش آراسته است در این جهاد مورد توجه قرار گیرد و این مسئولیتی است همگانی و باید مستمر باشد و باید تلاش کنیم تا این وظیفه را به خوبی انجام دهیم.

وی با اشاره به لزوم توجه به تجهیزات نیروی انتظامی اظهار داشت: در تجهیزات توجه بیشتری به جاهایی که در مناطق کوهستانی هستند صورت گیرد چرا که در استان سه هزار روستا داریم که برخی از آنها در مناطق کوهستانی می باشند.

انتهای پیام/