کیانی فر گفت: ۶ هزار تن محصول گلخانه‌ای در نیمه اول امسال در لرستان تولید شد.

محمد حسن کیانی فر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: مساحت گلخانه های استان ۷۸هکتار است که امسال ۳۰ هکتار به سطح گلخانه‌ های استان اضافه شده که در این راستا مجوز تاسیس و تغییر کاربری دریافت و جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی با اشاره به اشتغالزایی گلخانه‌ ها، افزود: در صورت بهره برداری از پروژه های گلخانه‌ای، علاوه بر اشتغال حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم، حدود هزار نفر هم به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: استان لرستان در کشت محصولات گلخانه ای در کشور رتبه هشتم را دارد و با بهره برداری از پروژه های مذکور این رتبه ارتقا می یابد.

کیانی فر تصریح کرد: میزان تولید محصولات گلخانه ای در استان بیش از ۱۲هزارتن است که در صورت بهره برداری سطح مذکور، میزان تولیدات به حدود ۲۰ هزار تن در سال افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: در نیمه اول امسال بیش از شش هزار تن محصولات گلخانه‌ای تولید شده است که حدود ۸۰درصد تولید محصولات گلخانه ای صادر می شوند و ۲۰ درصد به مصرف داخل می رسد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی، افزایش سطح کشت گلخانه ای بسیار ضروری است چرا که در این نوع کشت، میزان مصرف آب بسیار کاهش می یابد و این نوع کشت بهره وری بالایی را به همراه دارد.

انتهای پیام/