سردار الهی با اشاره به بازگشایی مدارس، گفت: رانندگان سرویس مدارس باید تعیین صلاحیت شوند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، سردار یحیی الهی در جلسه قرارگاه انتظامی و هماهنگی بازگشایی مدارس، اظهار داشت: نیروی انتظامی همه تمهیدات و تدابیر ترافیکی لازم را برای بازگشایی منظم و پرنشاط مدارس اندیشیده و بستر برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم است.

وی به پوشش انتظامی مسیرهای منتهی به مدارس توسط پلیس برای جلوگیری از تخلفات احتمالی اشاره کرد و افزود: رانندگان وسایل نقلیه و راکبان موتورسیکلت هایی که در حوالی مدارس ایجاد مزاحمت و یا با سرعت غیر مجاز تردد کنند به مدت دو ماه وسیله نقلیه آنها در پارکینگ ها توقیف خواهد شد.

سردار الهی با اشاره به سرویس های مدارس، گفت: رانندگان این سرویس ها حتما باید تعیین صلاحیت شوند و کارشناسان راهنمایی و رانندگی برای تسهیل عبور و مرور این خودروها به رانندگان آنها آموزش های لازم را ارائه کنند.

رضا عزتی سرپرست آموزش و پرورش لرستان نیز در این راستا با بیان اینکه مدارس استان برای آغازسال تحصیلی بیش از ۳۴۸ هزار دانش آموز آمادگی کامل دارند، گفت: جشن شکوفه‌ها در روز پنجشبنه ۳۱شهریورماه و جشن بازگشایی مدارس در روز دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل خوب و مستمر نیروی انتظامی عنوان کرد: تفاهم نامه ای با معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان منعقد شده تا از ظرفیت کارشناسان و متخصصان این نیرو برای کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس و آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان استفاده کنیم.

انتهای پیام/