زیویار گفت: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم مربوط به مواد مخدر دارد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: رفع معضل اعتیاد و جرائم حوزه مواد مخدر نیازمند همکاری همه جانبه در ارائه برنامه ها، همفکری، هم افزایی و اجرایی کردن اقدامات است، اعتیاد و درگیری با مواد مخدر یک معضل اجتماعی است که به نوعی همه اقشار جامعه را در بر می گیرد از این رو لازم است برای مبارزه با آن چاره اندیشی و برنامه های جامع و مدون که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد در دستور کار قرار گیرد.

 وی افزود: دستگاه های اجرایی فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ملزم به شناخت و بررسی شرایط استان و ارائه راهکارهای مناسب در این رابطه هستند، همچنین حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم مربوط به مواد مخدر دارد از این رو لازم است در برنامه ریزی ها، این موضوع به خوبی دیده شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: ایجاد کمپ های ماده ۱۵ فعال در حوزه ترک اعتیاد و کارگاه های حرفه آموزی از دیگر پیشنهادات خوب مطرح شده بود که لازم است شرایط حضور بخش خصوصی برای دایر نمودن این مراکز در سطح استان فراهم شود علاوه بر این نیز برای کمک به معتادین متجاهر که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند، پس از طی دوران بیماری و بهبود نهایی اسناد هویتی آنها از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط صادر و در اختیار قرار گیرد.

وی بیان کرد: به منظور تضمین و کمک به آینده شغلی افراد بهبود یافته تدابیری اندیشیده شده تا پس از حرفه آموزی و کسب مجوزهای شغلی لازم، تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار آنها قرار گیرد.

زیویار خاطرنشان کرد: اعتیاد به عنوان بیماری و فرد درگیر آن با نگاه یک بیمار در جامعه دیده می شود و لازم است همه اقشار جامعه به واسطه درگیر بودن با این معضل، نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند تا بتوان شرایط جامعه را در این خصوص بهبود بخشید. 

انتهای پیام/