حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی و فرهنگی است و اصل تعلیم و تربیت جز اصول و اهداف انقلاب است، گفت: کار مهم و اصلی حوزه‌ های علمیه، جهاد تبیین است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در آیین آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه معصومیه و زینبیه خواهران اظهار داشت: گرامی می داریم چهل و دمین سالروز هفته دفاع مقدس را و یاد و خاطره کسانی که افتخار دفاع مقدس را برای کشور رقم زدند و بانوانی که در هشت سال جنگ تحمیلی خوش درخشیدند، همکاری کردند و در آن دوران سخت و دشوار، فرزندان و همسران خود را بدرقه میدان نبرد با دشمن و دفاع از میهن کردند.

وی افزود: مدارس علمیه رسالتشان، رسالت انبیا است و رسالت انبیا جهاد تبیین است، با توجه به اینکه قرآن تبیین و مبین است پس رسالت مدارس علمیه در همین راستاست و تبیین به معنای روشنگری و تعیین مرزهای حق و باطل است و خطوط قرمز مشخص می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: قرآن اهدافی را برای جهاد تبیین بیان می کند و هدف از جهاد تبیین، اندیشه و خردورزی است و بخشی از این رشد توسط تعلیم و تربیت محقق شود، تعلیم و تربیتی که خاستگاه آن حوزه های علمیه و مدارس علمیه است.

حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی و فرهنگی است و اصل تعلیم و تربیت جز اصول و اهداف انقلاب است و همانگونه که تعلیم و تربیت به عنوان یک اصل از اصول اسلامی و قرآنی مورد توجه است بنابراین کار مهم و اصلی حوزه‌ های علمیه، جهاد تبیین است و هدف دیگری که قرآن برای جهاد تبیین بیان می کند، هدایت است که هدایت باید از حوزه های علمیه به سایر سطوح تسری یابد و چشمه جوشان هدایت در طول تاریخ پس از انبیا الهی، حوزه های علمیه بوده است.

وی بیان کرد: کسانی که در این حوزه ها هستند اول باید خودش مهدی باشد تا هادی باشد به این معنا که خود ساخته شود تا بتواند به اهداف مهم دست یابد چرا که رهزنانی هستند که گمراهی را به عنوان هدایت معرفی می کنند و جهل و ظلمت را به جای سعادت معرفی می کنند و با استفاده از انواع ابزارهای موجود بتواند هم خود هدایت شود و هم اسباب هدایت دیگران شود و بتواند پنجه های مخملی که زیرش چدنی است را به جامعه‌ معرفی کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب گام های زیادی داریم که باید برداریم و باید از این فرصت بهره برداری شود و وظایف و آرمانهای اسلامی و ارزش‌های دینی را با تلاش و کوشش به دست آوریم.

انتهای پیام/