شیروانی گفت: از پنجم تا ۲۹ شهریور، تردد وسایل نقلیه در محورهای مجهز به ترددشمار لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۳درصد افزایش همراه بود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی راهداری لرستان، مرتضی شیروانی اظهار داشت: با آغاز سفرهای اربعین حسینی همزمان با پنجم شهریور ماه تا پایان روز بیست و نهم این ماه، تردد تعداد ۹ میلیون و ۱۸۹هزار و ۵۲ وسیله نقلیه در محورهای استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳درصد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ساعت اوج تردد در این ایام بین ۱۸ تا ۱۹ بوده است، افزود: متوسط تردد ساعتی نیز در این مدت ۲۷۵ وسیله نقلیه گزارش شده است و بیشترین تردد به ترتیب سهم محور سه راهی چالانچولان_ خرم آباد(بروجرد) با ۵۹۲ هزار و ۲۵۹ دستگاه وسیله نقلیه، خرم آباد_اندیمشک با ۴۵۶هزار و ۸۵۹ و و اندیمشک خرم آباد با ۴۴۳هزار و ۵۴۲ وسیله نقلیه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان عنوان کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین نیز به تعداد ۱۱۱هزار و ۷۲۷ دستگاه در محور سه راهی چالانچولان_خرم آباد(بروجرد) ثبت شده است.

وی با بیان اینکه سرعت متوسط در محورهای مجهز به سیستم های کنترل سرعت ۸۳.۴ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است، گفت: محور پلدختر_ خرم آباد محدوده ی شورای بیشترین سرعت را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/