حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: ارزش‌های اسلامی و قرآنی جز جدایی ناپذیر زندگی هستند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دوره توانمندسازی طلاب وظیفه اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان، اظهار داشت: جامعه بشریت بیش از هر زمان دیگری به آموزه های دینی ائمه اطهار(ع) نیازمند است، صنعت و تکنولوژی روش های زندگی جامعه را متحول کرده است ولی اگر بر پایه اخلاق نباشد به جای تحول باعث سقوط جامعه بشری می شود بنابراین ارزش‌های اسلامی و قرآنی جز جدایی ناپذیر زندگی هستند.

وی افزود: وظیفه ما روحانیت این است که تلاش کنیم با معرفت افزایی و محبت که سبب اطاعت شود را در جامعه ترویج دهیم، رسول گرامی اسلام چگونه جامعه جاهلی را به جامعه ای که ارزش های اسلامی حاکم شد تبدیل کرد، به همان بحث معرفت افزایی، به روشنگری و جهاد تبیین برمی گردد که جامعه جاهلی را اصلاح کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: عواملی که سبب شد تا جامعه جاهلی با ارزشهای اسلامی پیوند بخورد، تلاش های پیامبر(ص) برای معرفت افزایی در جامعه می باشد که کار معلمان در جامعه معرفت افزایی و محبت است.

وی تصریح کرد: کسی که پیشوا قرار گرفت و راهنمای دیگران شد باید اول خودش را تربیت کند تا این تعلیم و تربیت در دیگران موثر باشد و باید خودسازی را در خودمان انجام دهیم تا بتوانیم بر دیگران موثر باشیم.

شاهرخی گفت: در هیچ مقطع زمانی ایران اسلامی به این اندازه مورد توجه جهانیان نبوده است و این توجه به روحانیت برمی گردد چون نظام اسلامی برگرفته از امام (ره) است از حوزه علمیه برخاست و همه توجهات به حوزه علمیه است و در هیچ دوره ای، ایران به این اندازه در معادلات تاثیرگذار نبوده است و این تاثیر گذاری از ولی فقیه است که برخاسته از حوزه علمیه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: حوزه های علمیه کانون توجه هم دشمنان و هم دوستان است و باید در رفتار، گفتار، سلوک و معاشرت مراقبت و سنجیده عمل کرد و طلبه باید الگو باشند.

وی گفت: انسان در چهره باطنی دخالت دارد پس آنگونه که مزین به صفات پسندیده است در اختیار خودمان است و بخشی وظیفه و رسالت است که طلبه بر عهده دارد و لازمه معرفت افزایی این است که خودمان از آگاهی لازم برخوردار باشیم و بهترین شیوه ها را انتخاب کنیم.

شاهرخی بیان کرد: باید مطالعه کرد و خردورزی کرد که چه شیوه هایی می تواند اثرگذاری بهتری داشته باشد.

انتهای پیام/