حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: حفاظت از نظام و همراهی با انقلابی ها از دیرباز از خصوصیات عشایر بوده است و تقدیم هزار شهید از عشایر در لرستان نشان از وفاداری این مردم وفادار است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با عشایر لرستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار داشت: در دفاع مقدس رزمندگان برگ زرینی از تاریخ افتخار این ملت را رقم زدند، وقتی نام عشایر شنیده می شود می بینیم اوصافی در آنها نهفته است که تدین، شجاعت، انقلابی گری، محب اهل بیت (ع) بودن و مدافع ارزشهای اسلامی نمونه ای از آن ویژگی هاست.

وی افزود: یک ارتباطی بین عشایر و امامین انقلاب است به طوری که هم عشایر در نزد امام(ره) و رهبری از جایگاه والایی برخوردارند و هم وجود عشایر مالامال از عشق و محبت به امامین انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه هر خانه عشایر یک اقتصاد مقاومتی است چرا که اهل تولید بوده و در دامداری و دامپروری و هم در کشاورزی تلاش دارند عنوان کرد: عشایر، کمربند امنیتی نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند و حفاظت از نظام و همراهی با انقلابی ها از دیرباز از خصوصیات عشایر بوده است همچنین تقدیم ۱۱ هزار شهید و صدها جانباز گواهی بر این مطلب است و هزار شهید از عشایر در لرستان هستند که نشان از وفاداری این مردم وفادار است.

وی بیان کرد: خانه های عشایر محلی امن برای روحانیون انقلاب قبل از انقلاب بوده است و ما نقش بی نظیر عشایر را در دفاع مقدس مشاهده کردیم که با سلاح های خودشان در جبهه ها حضور یافتند و از خاک وطن دفاع کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه پایداری و مقاومت عشایر این سرافرازی را برای ملت ایران به ارمغان آورده است، تصریح کرد: ارتش پهلوی نیم روز نتوانست در مقابل قوای متفقین مقاومت کند و تسلیم شدند ولی با پشتیبانی ملت و جانفشانی عشایر سرافرازی برای ملت رقم خورده است.

وی اظهارداشت: اگر قوی نباشیم این همه علیه ما توطئه نمی شود و امروز همه دست به دست هم می دهند که در مقابل این نظام توطئه کنند ولی موفق نمی شوند و رئیس جمهور کشورمان موضع شفاف نظام را در سازمان ملل بیان می کند و عکس سردار شهید سلیمانی را بر سر دست می گیرد و رئیس جمهور سابق آمریکا را به عنوان قاتل معرفی کرد حرف کمی نیست.

: نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: این عزت و سرافرازی از پایبندی ملت ایران به اسلام قرآن رقم خورد و عشایر تسلیم ناپذیر در برابر زورگویان هستند و این عزت را اسلام و قرآن به ما داده است، هر جایی به احکام اسلامی پایبند باشیم به همان میزان سربلند هستیم.

وی عنوان کرد: کسانی که به مقدسات توهین می کنند می دانند که این عزت و شرافت را از احکام اسلامی داریم و اغتشاشگران ماهیت حقیقی خود را نشان دادند که با اسلام و قرآن مخالف هستند و تلاش دارند ما را از ارزشهای اسلامی جدا کنند.

:حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: امروز زن مسلمان در همه عرصه ها حضور دارد و با رعایت حجاب رشد و تعالی یافتند، در بین عشایر دخترانی هستند که با نجابت و شرافت تحصیلات عالیه دارند و همه مانند سدی در برابر توطئه های دشمن ایستاده اند و باید بر بازوان انسان های انقلابی که خودجوش به میدان آمدند و احساس تکلیف کردند و در مقابل اغتشاشگران ایستادند بوسه زد.

نوی با اشاره به وظایف دستگاه ها تصریح کرد: پرچم ۶۵۴۴ شهید استان و هزار شهید عشایر که در راه آرمانها به شهادت رسیدند، در دست شماست و باید دستگاه های مربوطه وظایف خود را در قبال عشایر انجام دهند که محرومیت زدایی تا حدی انجام شده ولی خدمت به عشایر افتخار است و با توجه به فصول سرد سال خدمات رسانی را افزایش دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهارداشت: عشایر الگوی شاخص اتکا به تولید داخل هستند و باید همه بسترهایی که سبب تقویت این تولید می شود را رونق داد و کسانی که از توانای لازم برخوردار هستند در اموری که مربوط به عشایر است به کار گرفته شود تا خدمات بهتری به عشایر ارائه شود.

وی با اشاره به نقش پررنگ بانوان عشایر افزود: زحمات بانوان عشایر در تربیت فرزندان و تولید بسیار برجسته و ممتاز است و برای کنگره ۶۵۴۴ شهید استان، تاریخ پرافتخار استان که برگ هایی از آن مربوط به عشایر است، باید از کسانی فیلم ساخت و کتاب نوشت که همسرشان در راه انقلاب به شهادت رسیده و برای رشد و تعالی فرزندان خانواده تلاش های بسیاری از متحمل شده است.

انتهای پیام/