سروری با اشاره به اینکه 126 هزار نفر عضو جامعه شورایی کشور هستند، گفت: حلقه گمشده کارآمدی مدیریت شهری، فقدان آموزش و پژوهش است.

به گزارش سفیرافلاک، پرویز سروری عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه لرستان اظهارداشت: یکی از مردمی ترین شبکه های مردمی که تجلی مردم سالاری دینی بوده نظام شورای کشور است که ۱۲۶ هزار نفر جامعه شورایی در کشور وجود دارد که از مردم رای گرفتند و عضو شورای شهر شدند، در تشکیل ظرفیت های مردمی نمره خوبی داریم ولی در حفظ و بهره برداری از ظرفیت ها نمره خوبی نداریم چرا که در دوران شش گانه شوراها در هر دوره ۱۲۶ هزار ظرفیت مردمی بوده و مشکل اصلی این است که از این ظرفیت نمی توان به خوبی استفاده کرد.

وی افزود: از اولین اقداماتی که تلاش شده در وزارت کشور انجام شود، موضوع آموزش این شبکه است و زمینه های یک آموزش فراگیر فراهم شده است چرا که در ظرفیت مدیریت شهری، توقعات اجتماعی رو به افزایش است و یکی از راه ها برای کیفی بخشی خدمات شهرداری مسئله پژوهش و مطالعاتی است که روی پروژه هایی که نیاز اصلی مردم است و انجام این پروژه ها با کمترین هزینه در دستور کار قرا دارد.

رئیس شورای عالی وزارت کشور عنوان کرد: لرستان در این موضوع پیش قدم شده که ظرفیت سازی خوبی در پژوهش انجام شود و در چند ماه گذشته کارهای خوبی انجام شده و ده ها هزار کار مطالعاتی در سامانه ای جمع آوری شد که همه بتوانند از این ظرفیتها استفاده نمایند.

وی گفت: هر کسی کار مطالعاتی انجام دهد همه کشور می تواند از آن بهره برداری نماید و اقدامی موثر برای استفاده از ظرفیت های پژوهشی در کشور است که برای اولین بار مجلس شورای اسلامی یک امکانی را برای آموزش شبکه هماهنگ کردند و حلقه گمشده کارآمدی مدیریت شهری در کشور، فقدان آموزش و پژوهش است.

سروری خاطرنشان کرد: ۱۲۶ هزار شورایی در کشور وجود دارد که چهار دهم درصد گزارش تخلف از این تعداد گزارش شده اما چرا در کشور این موضوع در ذهن مردم است که در شوراها تخلفاتی دیده می شود، یکی از دلایل این است که مردم به این فرد رای دادند و بخشی از تخلفات هم به دلیل فقدان آموزش است.

وی بیان کرد: در سه مرحله کار آموزش انجام می شود که مرحله اول آموزش قبل از انتخابات، آموزش در زمان انتخابات و مهمترین مرحله بین انتخابات و نشستن بر صندلی شوراهاست که آموزشها به خوبی انجام می شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نظام جمهوری اسلامی جزء مردمی ترین نظام هایی است که در تاریخ وجود داشته است و این مردمی بودن در سطوح مختلف خود را نشان می دهد.

وی افزود: هر ارتقایی منوط به آموزش و پژوهش است و این کار بسیار ضروری و پسندیده است چرا که کیفیت بخشی را به همراه دارد به خصوص زمانی که این کارهای پژوهشی سامانه ها را به هم متصل نماید.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: شوراهای اسلامی با آسیب هایی روبرو بودند که یک آسیب های احتمالی هم ممکن است بر سر آنها باشد که در مرکز پژوهش ها بررسی شود، بدهکاری که شهرداری دارند، تاخیر در پرداخت حقوق و خدماتی که به کندی صورت می گیرد باید مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: دیدار از شهرداری های موفق که توانستند کارنامه خوبی داشته باشند می تواند مورد توجه قرار گیرد و مورد دیگر درآمدزایی شهرداری که بتواند هم خدمات ارائه دهد و هم مردم دچار سختی نشود و حمایت از شورا و شهرداری هایی که بر مبنای قانون حرکت می کنند می باشد.

انتهای پیام/