حسینی گفت: 200 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه استان لرستان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، غلامحسین حسینی اظهار داشت: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که همکاری‌های خود در بخش امور دانشجویان غیرایرانی را با معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی کشور گسترش بدهد که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه لرستان در حال تحصیل هستند و گسترش دیپلماسی علمی با تأکید بر دانشگاه‌های کشورهای اسلامی بایستی تقویت شود.

وی افزود: دانشگاه لرستان و دانشگاه آزاد اسلامی کشور، هرکدام ظرفیت‌های مختلف و متنوعی دارند که بایستی با همگرایی و تقویت همکاری‌ها دوجانبه، این ظرفیت‌ها در راستای تقویت ابعاد بین‌المللی دو طرف، به کارگیری شوند.

مدیر گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه لرستان تصریح کرد: خوشبختانه همکاری‌های خوبی با سایر مجموعه‌های ارزشمندی همچون جامعه المصطفی (ص) کلید خورده است که نتیجه‌اش استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه‌ها در راستای گسترش زیرساخت‌های بین‌المللی شدن دانشگاه لرستان است که چندی چیش وبینار مشترک مجازی بین مسئولان دانشگاه لرستان و دانشگاه حلب سوریه برگزار شد و همه تلاش ما این است که دانشجویان غیرایرانی دانشگاه لرستان وقتی کشورما را ترک می‌کنند با رضایت از کیفیت تحصیل به کشورشان بازگردند.

در ادامه حجت الاسلام حبیب حاتمی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های لرستان گفت: تهیه سند راهبردی بین‌الملل دانشگاه لرستان از جمله اقدامات زیرساختی خوب است که بایستی تقویت شود و همه تلاش آن است که زیرساخت‌های بین‌المللی شدن دانشگاه لرستان تقویت شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: همکاری‌های دو و چند جانبه بین دانشگاه‌های مختلف کشور در رابطه با دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه‌ها، اهمیت بالایی دارد و از موضوعات مهم شورای راهبردی نظام آموزش عالی استان لرستان گسترش همکاری‌های بین دانشگاهی داخل و خارج از کشور با تأکید بر دانشگاه‌های کشورهای اسلامی است.

وی تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان همراه با سایر بخش‌های دانشگاه به ویژه گروه همکاری علمی بین‌المللی دانشگاه لرستان کوشش خواهند کرد زیرساخت، فرصت‌ها و امکانات جذب هرچه بیشتر دانشجویان غیرایرانی ارتقاء یابند.

انتهای پیام/