سردار علیشاهی با اشاره به برپایی موکب در کشور عراق، گفت: 28 هزار زائر اربعین حسینی در مواکب لرستان اسکان یافتند.

سردار عباس علیشاهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم اربعین برنامه ریزی خوبی انجام شد که در نجف اشرف و عمود ۴۹۴ به تعداد شش موکب برپا شد که ۲۰۰ خادم حسینی در این مواکب مشغول به خدمت شدند به طوری که طی ۱۰ روز ۹۹ هزار و ۹۰۰ وعده غذا در بین زائران اربعین توزیع شد.

وی افزود: در نجف ۲۲ هزار و ۵۰۰ زائر اربعین حسینی اسکان داده شدند، همچنین با توجه به گرمای هوا، هزار و ۲۰۰ قالب یخ و ۵۰۰ هزار بطری آب معدنی در بین زائران توزیع شد.

دبیر ستاد اربعین لرستان تصریح کرد: در کربلا نیز ۱۵ موکب برپا شد که ۷۵۰ خادم حسینی در این مواکب به زائران خدمت نمودند که طی این مدت ۴۰ هزار زائر در این موکبها اسکان یافند و مجموعا ۱۸۰ هزار پرس غذا در بین زائران توزیع شد، در موکبهای کربلا نیز ۳۰۰ قالب یخ و ۹۰۰ هزار بطری آب معدنی توزیع گردید.

علیشاهی بیان کرد: در مرز مهران موکبی برپا شد که در ایام اربعین ۶۵ هزار پرس نهار، ۶۵ هزار و ۵۰۰ پرس شام، ۸۵ هزار پرس صبحانه، ۲۰۰ هزار میان وعده در بین زائران توزیع شد و دو هزار زائر اسکان داده شدند.

وی با اشاره به استقرار ۶۰ پزشک و پرستار در موکب های کربلا و نجف، گفت: در این مدت ۲۰ هزار زائر از خدمات درمانی و دارویی بهره مند شدند و در کنار موکبها، کارهای فرهنگی نیز انجام شد.

دبیر ستاد اربعین لرستان خاطر نشان کرد: همزمان با برپایی این موکبها نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و معاونین، فرمانده سپاه استان از موکبها بازدید کردند و تلاش بر این است تا با برنامه ریزی بتوان تمهیداتی را برای یخ و آب مورد نیاز مراسم اربعین سال آینده در نظر گرفته شود.

علیشاهی اظهار داشت: برای برپایی این موکبها مردم سخاوتمند استان لرستان، ستاد عتبات عالیات، کامیونداران و راهداری، گمرک، همکاری بسیار خوبی داشتند و از قرارگاه صاحب الامر در مجمع مواکب استان که در سازماندهی موکبها در نجف و کربلا نقش داشتند و همکاری حشد الشعبی عراق نیز تقدیر می شود.

انتهای پیام/