علی پناه گفت: اغتشاش و آشوب مطلوب هیچ آزاده و آزاد مردی نیست و از اخلاق به دور است که خیلی راحت تهمت و تخریب بزنیم.

مهرداد علی پناه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با وقوع اغتشاشات اخیر در کشور، اظهارداشت: به طور یقین مطالبه گری مطلوب جمهوری اسلامی است اما این مطالبه‌گری باید در راستای قانونمندی باشد به طوری که مقام معظم رهبری فرمودند مطالبه گری باید بر اساس نیاز سنجی، داده‌های صحیح و مستندات باشد اما برخی این موضوع را به سمت و سویی می‌برند که دقیقا آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

وی افزود: در بحث اغتشاشات نیز چندین شبکه معاند که دوست ندارند این مردم سرپای خود بایستند خوراک می‌دهند از طرفی افرادی هم در این سمت که نیروی نفوذی آنها هستند با آنها همراهی می‌کنند و چوب لای چرخ می‌گذارند.

قهرمان کشتی کشور عنوان کرد: چراغ قرمز چون معطلی دارد ممکن است مطلوب بسیاری از ما نباشد چرا که یک نگهدارنده است و ما سرمایه زمانی خود را از دست می‌دهیم ولی اگر از این چراغ قرمز رد شویم جریمه می‌شویم ضمن اینکه اگر چراغ قرمز نیم ساعت هم طول بکشد باید برای ما قابل تحمل باشد، حال فرض کنید اگر چراغ قرمز برداشته شود چه می‌شود؟

وی بیان کرد: کسانی که احساسشان این است که با هرج و مرج، آشوب و اغتشاش کار درست می‌شود اصلا چه هدف، فکر و برنامه‌ای برای اداره مملکت دارند آیا وضعیت رو به خوبی می‌رود، در واقع این عمل آنها اتلاف انرژی و خسارات جبران ناپذیری در پی دارد.

ورزشکار لرستانی گفت: بسیاری از جوان‌ها مطالبه‌گر کار هستند بنابراین مسئولان ما در این راستا باید جواب بدهند از طرفی مسئول نیز یک اعتبار و برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد؛ در چند سال اخیر کلیه موضوعاتی که به عنوان موضوع سال در راستای آن تلاش شده مسئله «اقتصاد» بوده است تا معیشت مردم درست شود.

علی پناه تصریح کرد: تحریم‌ها و برجام موضوع دیگری است که در این رابطه نیز جمهوری اسلامی ایران چارچوب خاص خودش را دارد بنابراین مسئولان ما باید مجال کافی داشته باشند تا سیاست‌های خود را اجرا کنند از طرفی مردم نیز هر چه آرامش داشته باشند کار بهتر پیش می‌رود.

وی اظهارداشت: ما منکر اختلاس و مشکلات اقتصادی نیستیم و همچنین منکر این نیستیم که برخی از مسئولان ما خلاقیت ندارند بنابراین ما باید آن نیروهایی که دانش، تجربه و رفتار منطبق با مرجع دارند باید غربال شوند و جلو بیایند. ما باید به دور از جریان‌های سیاسی، جغرافیایی و خط کش‌های طایفه‌ای در شهرهایمان افرادی را به کارگیری کنیم.

قهرمان کشتی کشور با اشاره به خسارت‌ و آسیب‌هایی که اغتشاشگران در کشور به بار آوردند، افزود: این شکل اغتشاشات مطلوب هیچ آزاده و آزاد مردی نیست و از اخلاق به دور است که خیلی راحت تهمت و تخریب بزنیم.

وی ضمن محکوم کردن اقدامات آشوبگران عنوان کرد: اموال عمومی که تخریب شد مال مردم است مگر غیر از این است که از اعتبارات استانی و آن پولی است که مردم از طریق مالیات به شهرداری پرداخت می‌کنند.

علی پناه بیان کرد: در جریان اغتشاشات اخیر افراد جاهلی حضور داشتند که آگاهی لازم را نداشتند همچنین افرادی بودند که با نظام و ارزش‌های نظام خصومت داشتند و می‌خواستند از آب گِل آلود ماهی بگیرند، دسته دیگر ارذل و اوباش بودند که می‌خواستند از این جریان به نفع خود سوء استفاده کنند. از طرفی افراد سودجو و متمولین بی درد جامعه هستند که از این آشفته بازار بهره خود را می‌برند.

وی به تاکید مقام معظم رهبری بر سواد رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: فضای مجازی یک اقیانوس عظمی است که عمق ندارند بنابراین هر چیزی را بدون منبع نباید قبول کرد؛ ما قوه قضائیه و مجریه داریم بنابراین موضوعات باید از کانال قانون حل و فصل شود، اگر بنا باشد هر کسی در این مملکت اسلحه به دست بگیرد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

این ورزشکار لرستانی اظهارداشت: هر کسی بخواهد با آشوب و هوچی گری حرفش را به کرسی بنشاند، نمی‌شود چرا که این مملکت ماحصل غربت‌ها، شکنجه‌ها، ترکش‌ها، جانبازی‌ها، اسارت‌ها و خون شهداست.

وی افزود: جرم ما این است که می‌خواهیم به دنیا بگوییم که می‌خواهیم روی پای خود بایستیم و آنها این را نمی‌خواهند چون منافع و منابع  کشور ایران را می‌خواهند اما این مسیر نیز می‌گذرد و از این مسائل کم ندیده‌ایم منتها نهیبی به مسئولان است که پرکارتر، پرانرژی‌تر و نسبت به موضوعات مردم پاسخگوتر باشند تا مردم نیز به آنها اعتماد داشته باشند.

انتهای پیام/