حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به ضرورت نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه، گفت: موقوفات موجود در لرستان احیا شوند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با کارکنان اداره وقف که به مناسبت دهه وقف صورت گرفت، اظهار داشت: دنیا گذرا است و چیزی که برای انسان باقی می‌ماند اعمال انسان بوده که در روز حساب همراه انسان است.

وی با اشاره به سنت وقف، افزود: کسانی که اموال خود را وقف می کنند برای خود اعمال شایسته و خوب ذخیره می کنند و افرادی که توانایی دارند در امر وقف ورود پیدا کنند و در کار خیر و تاثیر گذار و باقی شرکت کنند که برای تشویق افراد به امر وقف باید به نیت واقفین به خوبی عمل کنند، وقتی مال موقوفه در مسیر خودش حفظ شود واقف دلگرم می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در استان لرستان باید از ظرفیت افراد خوشنام استفاده کرد و فرهنگ وقف را از نظر کمیت و کیفیت رشد بیشتری داد، قابل پذیرش نیست که دستگاههای دولتی و غیر دولتی اموال موقوفه را غیر از نیت واقف استفاده کنند و ضروری است به نیت واقف عمل شود.

ححت الاسلام شاهرخی گفت: از موقوفات باید بهره برداری درست شود و باید موقوفات موجود در استان احیا شوند تا به نیت واقف عمل شود و تاثیر بیشتری در جامعه داشته باشد البته در مسائل فرهنگی نیز باید از گروههای فرهنگی و جهادی که در مناطق محروم حضور دارند، اگر موقوفاتی است استفاده شود.

وی بیان کرد: ما در تهاجم فرهنگی که دشمنان به نسل جوان هجوم آورده باید با فعالیت های فرهنگی و دینی به جوانان کمک کنیم، باید برخی موقوفات به این سمت سوق داده شود و برای احیای سنت وقف باید با ائمه جمعه و جماعت در استان تعامل ایجاد شود تا فرهنگ وقف نهادینه گردد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: اوقاف و امور خیریه باید با هیات امنای مساجد و بسیج تعامل داشته باشد تا مساجد در کارهای فرهنگی به نقطه مطلوب برسد.

انتهای پیام/