بهاروند گفت: هم اکنون ۱۴۰ واحد آموزشی در لرستان در دست احداث است و در صورت تامین اعتبار ۴۳ مدرسه در دست ساخت دیگر نیز تا 2 ماه آینده به آموزش و پرورش تحویل داده می شود.

به گزارش سفیرافلاک، یونس بهاروند ظهر امروز در مراسم افتتاح مدرسه شهید حاج قاسم سلیمانی در خرم‌آباد، اظهار داشت: مدرسه ۹ کلاسه حاج قاسم سلیمانی با مشارکت فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در کوی امام رضا (ع) افتتاح شد.

وی افزود: هم اکنون ۱۴۰ واحد آموزشی در استان لرستان در دست احداث است همچنین در صورت تامین اعتبار ۴۳ مدرسه در دست ساخت دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد تا دو ماه آینده به آموزش و پرورش تحویل داده می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان عنوان کرد: طرح ملی شهید علی پناهی با هدف ساماندهی مدارس کانکسی با بیش از ۱۰ دانش‌آموز در استان لرستان در دست اقدام است.

بهاروند به وجود ۱۱۲ مدرسه کانکسی با ظرفیت بیش از ۱۰ دانش‌آموز در لرستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲ این مدارس نیز جمع‌آوری و آموزشگاه های مستحکم، ایمن و استاندارد جایگزین آنها شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۵ میلیارد تومان اعتبار سال گذشته مدرسه سازی استان لرستان تقریبا به طور کامل جذب شده است، تصریح کرد: لرستان هم اکنون در جایگاه چهارم تخصیص اعتبارات این بخش در کشور قرار دارد.

انتهای پیام/