امیری با بیان اینکه توهین کنندگان به مقدسات، داعشی های زمان بودند، گفت: برخی نان خور نظام هستند ولی در زمین دشمن بازی می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، دشمنان همیشه با طراحی توطئه هایی سعی بر ضربه به انقلاب و نظام دارند، سالهاست که به هر بهانه ای تلاش می کنند تا با تحریک و انحراف افکار به گونه ای اقدام کنند که در لابه لای اعتراضات بتوانند اهداف خود را پیاده کنند.

طی این سالها فتنه های زیادی توسط دشمنان و ضدانقلاب طراحی شده که متاسفانه عده ای هم در داخل با آنها همنوا شده اند، طی روزهای گذشته به بهانه مرگ مهسا امینی، عده ای دست به اغتشاش و توهین به مقدسات زدند که ملت ایران با حضور خود این اقدامات هنجارشکنانه را محکوم کردند.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با امیر علی حیدر امیری تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

مهمترین دلیل دشمنان و ضدانقلاب برای فتنه اخیر چه بود؟

دشمن چشم دیدن موفقیت های جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت را ندارد، راهپیمایی بزرگ اربعین که با حضور ۲۳ میلیون نفر از ۷۶ ملیت دنیا شرکت کردند که نشان از اتحاد مسلمان بود که بسیاری از زائران با تمثال امامین انقلاب و سردار سلیمانی حضور داشتند و رسانه های غربی چشم دیدن این تجمع را نداشتند.

از دیگر موفقیت ها می توان به جراحی بزرگ اقتصادی، پذیرفتن ایران در پیمان شانگهای، مهار کرونا، برقراری ارتباط با کشورهای همسایه و سفرهای استانی بود که همه این موفقیت ها دشمن را به شدت عصبانی کرده بود، لذا غرب و صهیونیستها به دنبال این بودند تا بتوانند با هر بهانه ای برای پیاده کردن اهداف خودشان اقدام نمایند.

با فوت مهسا امینی که همه از مرگ این هموطن ناراحت شدند، اما رسانه های غربی بر طبل اغتشاش و فتنه کوبیدند و به این بهانه، بازهم نظام را نشانه رفتند، غرب از مدتها قبل، تیم های رسانه های خود را آماده کرده بود تا با ایجاد هر بهانه، بتواند توطئه های خود را راه اندازی کند.

هدف اصلی نیروی انتظامی و گشت های ارشاد این است که با جهاد تبیین بتواند افرادی که نسبت به رعایت حجاب خوب اقدام نمی کند را راهنمایی نماید ولی دشمنان سعی کردند تا از این فضا به نفع خودشان بهره برداری نمایند.

نقش شبکه های اجتماعی در این ماجرا چگونه بود؟

بعد از مرگ مهسا امینی، فوران پیام های جعلی و دروغی و تحریک افکار در فضای مجازی آغاز شد و در گام اول غرب سعی کرد فضای مجازی را ملتهب کند و بعد از اینکه افکار را تحت تاثیر قرار داد تلاش کرد تا بتواند آنها را به خیابان بکشاند.

متاسفانه در این میان عده ای افراد ناآگاه با دشمن همنوا شدند و به خیابانها آمدند، در واقع تقابل فضای مجازی و حقیقی بود و دشمنان سعی کردند در حمایت از اغتشاشاگران سنگ تمام بگذارند لذا مدام آنها را تشویق و ترغیب می کردند.

بعد از فتنه سال ۸۸، این بزرگترین همگرایی ضد انقلاب بود که هدفشان ملتهب کردن فضای کشور بود به طوری که منافقین به همراه سلطنت طلبها و سایر گروه های ضد انقلاب به میدان آمدند و به دنبال این بودند تا احساسات قومی قبیله ای را تحریک کنند تا به هدفشان برسند و در این میان بی بی سی و شبکه های غربی اوج حمایت از این التهاب را نشان دادند.

حضور مردم برای خاموش کردن این فتنه نشان دهنده چیست؟

مردم بلافاصله بعد از اینکه اغتشاشاگران سعی در التهاب فضا داشتند به صورت خودجوش و آتش به اختیار به میدان آمدند و با حضور خود اعلام کردند برای استمرار این انقلاب، خون های زیادی تقدیم شده و اجازه نمی دهند دشمن و ضد انقلاب به هر بهانه ای به نظام حمله کنند.

موشک باران سپاه به مقر تروریستها نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران و پاسخ به کسانی بود که برای تجزیه طلبی اقداماتی را مد نظر داشتند و برای بار دیگر ثابت شد که دوران بزن دررو تمام شده است.

دشمنان سعی داشتند با اکانت های فیک، فضای مجازی را مسموم کنند و بتوانند قدمی به اهدافشان نزدیک تر شوند و تا می توانستند بر آتش اغتشاشات دمیدند ولی حضور مردم سبب شد تا به این فتنه پایان دهند.

دشمن مدام سعی دارد تا بر افکار جوانان کار کند و برای همین سعی می کند از همه ظرفیت هایی که در اختیار دارد استفاده نماید.

چرا برخی از سلبریتی ها در زمین دشمن بازی می کنند؟

متاسفانه برخی از سلبریتی ها و ورزشکاران با دشمن همنوا شدند، این افراد کسانی هستند که با امکانات جمهوری اسلامی نامی پیدا کردند و به نانی رسیدند و حالا مردم را تحریک می کنند که به خیابانها بریزند و برخی از آنها اقدام به کشف حجاب نمودند.

برخی نان خور نظام بودند ولی عامل دشمن شدند، این افراد بدانند زمانی محترم هستند که در خدمت اهداف نظام فعالیت نمایند و اگر قرار است آشوبگر باشند و خسارت وارد کنند در نزد مردم هیچ جایگاهی ندارند.

چرا عده ای در هیاهوی اغتشاشات به مقدسات توهین کردند؟

توهین به مقدسات نشان داد که کفر و مشرک هنوز وجود دارد و به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی نشان از دشمنی آنها با اسلام و تشیع و ایران است که در واقع این افراد داعشی هایی هستند که با اسلام مخالف بوده اند.

افرادی که در اغتشاشات به مقدسات توهین کردند، به ظاهر مسلمان بودند ولی کفار واقعی بودند که اینگونه حرکات هنجارشکنانه را انجام دادند.

به خوبی می توان دریافت که جهاد تبیین یکی از مهمترین ضروریات جامعه است چرا که دشمن سعی در تحریف دارد و اگر جهاد تبیین به خوبی صورت نگیرد، واقعیت ها به گونه ای دیگر بیان می شود.

انتهای پیام/