سوری با اشاره به افزایش اهدای خون در استان، گفت: لرستانی ها ۲۴ هزار واحد خون اهدا کردند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی انتقال خون لرستان، علی سوری اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال ۲۴ هزار و۳۸۸واحد خون در استان اهدا شده که باتوجه به اطلاع رسانی‌ وترویج فرهنگ اهدای خون در این مدت شاهد رشد۲۷ درصدی اهدای خون بانوان در پایگاه‌های انتقال خون استان بودیم.

وی افزود: در شش ماهه اول سال گذشته ۱۹ هزارو ۷۶۱ واحد خون اهدا شده است که نسبت به اهدای خون در نیمه اول رشد بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: همچنین در این مدت شاهد رشد۲۷ درصدی اهدای خون بانوان در پایگاه‌های انتقال خون استان بودیم به طوری که خونگیری از بانوان اهداکننده خون از هزار و ۷۶۲ واحد خون در نیمه اول سال گذشته به دو هزار و۲۴۲ واحد خون افزایش یافته است.

سوری با اشاره به میزان مشارکت اهداکنندگان در پویش نذرخون محرم و صفر عنوان کرد: سال گذشته از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر پنج هزار و ۷۵۰ واحد خونگیری انجام شده که امسال این آمار به هشت هزار و ۲۶۹ واحد خونگیری رسیده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳٫۸ درصد افزایش اهدای خون داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه سال جاری علاوه بر تامین نیاز خونی کلیه مراکز درمانی استان، هفت هزارو ۷۹۰ واحد خونی به استان های دیگر از جمله خوزستان، تهران و سیستان و بلوچستان ارسال شده است که در مقایسه با چهار هزار و ۹۳۲ واحد خون ارسال شده، در مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/