حسن پور گفت: ۹ مرکز اقامتگاه بومگردی در استان فعال و مجوز لازم برای ۹ مرکز دیگر صادر و در حال ساخت است.

به‌گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور اظهار داشت: در استان لرستان ۲۴ هتل و اقامتگاه اصلی وجود دارد که اصلا جوابگو نیست لذا درصدد توسعه و تکمیل زیرساختهای اقامتی و به‌ویژه رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه هستیم.

وی افزود: بخش خصوصی علاوه بر لرستان در کل کشور وارد حوزه گردشگری شده است و در استان ما خوشبختانه در سنوات اخیر چند سرمایه‌گذار خوب مانند کشت‌و‌صنعت گردشگری کشاورزی را در پیش گرفتند که در غرب کشور چنین پتانسیلی کم‌نظیر است همچنین با ورود شرکت ماهان تورهای پروازی لرستان هم افزایش پیدا کرد که اقدامی بی‌سابقه بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره وجود چشمه و آبشار خدادادی بی‌شمار در استان لرستان، تاکید کرد: لرستان با وجود ۶۹ آبشار طبیعی دائمی و فصلی در کشور رکورددار است از طرفی به عنوان سومین حوزه پر آب کشور، توسعه گردشگری آب و ورود سرمایه‌گذار خصوصی در این حوزه ضروری است که انشالله از این هدیه الهی بیشترین استفاده را ببریم. 

حسن پور با اشاره به افزایش اعتبارت حوزه مرمت بناها و اماکن تاریخی استان تصریح کرد: تلاش می کنیم با جذب به موقع اعتبارت در سال جاری نسبت به مرمت بناها و اماکن اولویت دار استان اقدام کنیم.

انتهای پیام/