سرهنگ امانی با اشاره به اهمیت تعامل پلیس و جامعه در برقرای امنیت مطلوب، گفت: رسم غلط تیراندازی در مراسمات، باید با فرهنگ‌سازی درست حذف شود.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ علی امانی ظهر امروز در سخنرانی قبل خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته فراجا، اظهار داشت: برقراری امنیت نیازمند تعامل دوسویه بین مردم و پلیس می باشد، کوهدشت در طول شش ماه گذشته ۲۵درصد در زمینه سرقت ها کاهش جرائم داشته است.

وی افزود: مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی است که برخی از خانواده در جامعه دچار آن می‌شوند، در زمینه برخورد با جرایم مربوط به مواد مخدر، این شهرستان ۱۸۳ درصد در طول شش ماه اخیر نسبت به مشابه سال گذشته افزایش عملکرد داشته ایم.

فرمانده انتظامی کوهدشت عنوان کرد: در زمینه امنیت تنها نیروی انتظامی متولی بحث برقراری امنیت نیست ۱۷ سازمان بایستی همکاری تنگاتنگی با پلیس داشته باشند تا یک امنیت پایداری را در هرجایی برقرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته ۵۰درصد افزایش دستگیری مجرمان متواری را داشته ایم، تصریح کرد: ما صددرصد در زمینه تصادفات فوتی را کاهش داشتیم و در مورد مجروحین ۱۵درصد، در تصادفات جرحی ۱۱ درصد و در مجموع تصادفات نیز ۱۱درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم، البته در این راستا بهترین روش فرهنگ سازی درست و آموزش همگانی است.

امانی گفت: در زمینه تیراندازی ها انتظار داریم با همکاری مردم و سایر دستگاه ها این فرهنگ غلط را برداریم که در مراسمات عروسی تیراندازی از برنامه ها حذف شود، گاها چون میزان تحمل برخی رفتار ها پایین است این امکان وجود دارد که تیراندازی منجر به مشکلات ناگوار و جبران ناپذیری شود.

انتهای پیام/