الیاسی گفت: دوره آموزشی «توانمندسازی دبیران آمادگی دفاعی» برای دبیران مدارس استان لرستان برگزار شد.

سرهنگ سعید الیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهارداشت: دوره آموزشی «توانمندسازی دبیران آمادگی دفاعی» که در مقطع اول و دوم متوسطه تدریس می‌کنند، هر ساله برگزار می‌شود که امسال نیز  این دوره ۳۲ ساعته برای دبیران مربوطه در حال برگزاری است.

وی افزود: بر اساس توافقی که با آموزش و پرورش داریم، دبیران درس آمادگی دفاعی حتما باید دوره آموزشی توانمندسازی را طی کنند که امسال نیز این دوره با استقبال خوبی مواجه شد.

مسئول تربیت و آموزش سپاه لرستان با بیان اینکه دوره توانمندسازی دبیران آمادگی دفاعی در دو بخش تئوری و عملی و به مدت سه روز برگزار می‌شود، عنوان کرد: امسال دوره تئوری در دهکده مقاومت و  دوره عملی که شامل مباحث نظامی و میدان تیر است، در مرکز آموزش شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: دوره آموزشی «توانمندسازی دبیران آمادگی دفاعی» برای دبیران خانم و آقا اجرا می‌شود که امسال ۲۰۰ نفر شرکت کردند، از این تعداد ۸۵ نفر برادر و مابقی خانم هستند.

الیاسی هدف از برگزاری دوره آموزشی مذکور را توانمندسازی دبیران درس آمادگی دفاعی دانست و گفت: کسی که می‌خواهد به عنوان دبیر، درس آمادگی دفاعی را تدریس کند نیاز است این دوره آمادگی دفاعی را بگذراند تا بتواند درس را به خوبی تدریس کند چون این درس شامل مباحث پدافند غیر عامل، حوادث طبیعی و غیر طبیعی می‌شود که لازم است مدرس، پیش درآمد و آمادگی در این زمینه داشته باشد.

وی تصریح کرد: در این راستا توافقنامه‌ای با آموزش و پرورش منعقد کردیم که براساس این توافق ما افراد را آموزش می‌دهیم و آموزش و پرورش مدت زمان آموزش را جزء ضمن خدمت دبیران محاسبه می‌کند، به این شکل که هیچ دبیری نمی‌تواند درس آمادگی دفاعی را تدریس کند مگر اینکه این دوره آموزشی را گذرانده باشد همچنین در پایان دوره نیز برای همه افراد گواهی پایان دوره صادر می‌شود.

مسئول تربیت و آموزش سپاه لرستان خاطرنشان کرد: در دوره آموزشی «توانمندسازی دبیران آمادگی دفاعی»، دبیران پیرامون مسائل جنگ نرم نیز مباحث لازم را فرا می‌گیرند.

انتهای پیام/