رضایی نژاد گفت: ۱۲۰ طرح فناورانه به مراکز رشد لرستان ارسال شد.

مهدی رضایی نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فعالیت های دانش بنیان در سال جاری، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در راستای حمایت از طرح های نوآورانه فراخوان داد که ۱۲۰ طرح فناورانه به مراکز ۱۲ گانه رشد استان ارسال شد.

وی افزود: نیمی از طرح های ارسال شده به سازمان توسط داوران تخصصی مورد تایید قرار گرفت که این طرح ها در حال دریافت حمایت های معنوی، اعتباری و تسهیلاتی هستند.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه لرستان عنوان کرد: همچنین بالغ بر ۶۰ هسته و واحد فناور، شرکت های دانش محور و دانش بنیان در مراکز رشد بسیج مستقر هستند، علاوه بر این نیز ۱۳ خانه نخبگان بسیج علمی در استان فعال می باشد که ماموریت های این مراکز، احصاء مسائل فناورانه استان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چهار مرکز تحقیقات در بسیج علمی در حوزه های لیزر، پلاسما، گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی و بیوتروریسم فعال است.

رضایی نژاد با بیان این که ۲۵ پایگاه محلات در استان به پایگاه علمی و پژوهشی تبدیل شده است، گفت: ۷۰ درصد فعالیت این پایگاه ها مربوط به حوزه علمی و پژوهشی است.

انتهای پیام/