طائف گفت: اکنون ۵۹ مدرسه با محوریت نوسازی‌مدارس در حال ساخت است، برای امسال هم ۳۵ مدرسه را در نظر گرفته‌ایم که در حال انعقاد قرارداد هستیم.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مجید طائف با بیان اینکه در مشق احسان شش هزار و ۶۰۰ بسته شامل کیف و نوشت افزار بین دانش‌آموزان کم برخوردار در استان توزیع می‌شود، اظهار داشت: اعتبار این بسته‌ها بالغ بر سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی تعداد خانه‌های احسان استان را شش خانه عنوان کرد و افزود: چهار خانه احسان در خرم‌آباد مشغول فعالیت است، یک خانه احسان هم در بروجرد و خانه دیگر در دورود فعالیت دارد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) لرستان عنوان کرد: فلسفه کار خانه‌های احسان تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام است، بر این اساس خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در قالب بنیاد احسان در چهار محله پشته حسین آباد، فلک‌الدین، پاچنار و گل سفید متمرکز است.

وی تصریح کرد: برنامه دیگر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مدارس تولید و مهارت است، در قالب این برنامه کارگاه تولید و مهارت در کنار مدارش شبانه‌روزی دایر می‌شود که در این برنامه دانش‌آموزان همزمان با تحصیل در کارگاه‌های تولید و مهارت مشغول فعالیت می‌شوند.

طائف گفت: در مرکز استان پنج مدرسه را در نظر گرفته بودند، اما پیشنهاد و برنامه ما ۱۲ مدرسه از بخش بشارت الیگودرز تا کوهدشت و نورآباد است، شروع فعالیت آبان و آذر است.

وی با اشاره به اهمیت مدرسه سازی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: اکنون ۵۹ مدرسه با محوریت نوسازی‌مدارس در حال ساخت است، برای امسال هم ۳۵ مدرسه را در نظر گرفته‌ایم که در حال انعقاد قرارداد هستیم.

انتهای پیام/