لک آبادی با بیان اینکه دشمنان «امنیت» کشور را نشانه گرفته‌اند، گفت: جنگی که وجود دارد، یک جنگ رسانه‌ای است و ما باید در رسانه دقیق، هنرمندانه و عاقلانه ورود پیدا کنیم.

روح اله لک آبادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با حوادث اخیر کشور، اظهارداشت: اگر در بازی که از سوی دشمنان در حال انجام شدن است کمی فراتر از پازل، بیرون گود را نگاه کنیم بسیاری از قضایا روشن می‌شود باید گفت ایران دارد عضو سازمان شانگ‌های می‌شود از طرفی هژمونی دنیا در حال تغییر است و ایران به عنوان یک بازیگر مهم منطقه‌ای و بین‌المللی در حال نقش آفرینی است که با این وجود دشمن نمی‌خوابد و آرام نمی‌نشیند.

وی افزود: امروز وقتی جنگ روسیه و اوکراین درمی‌گیرد، اتحادیه اروپا با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند یا ترکیه در آذربایجان با ارمنستان در یک تقابل‌اند به دنبال این هستند که ایران را نیز وارد این تقابل و تخاصم کنند، یا عربستان که ایران را مهمترین رقیب انرژی خود می‌داند تمام تلاشش این است که هزینه کردن آن را حذف کند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: همچنین اختلافاتی در فضای داخلی رژیم صهیونیستی اسرائیل وجود دارد و آنها نیز همه تلاششان را می‌کنند که این درگیری‌های داخلی خود را یک طوری به بیرون منتقل کنند یا وقتی آمریکا احساس می‌کند از آن رقابتی که با چین یا روسیه داشته آرام آرام دارد جا می‌ماند سعی می‌کند هر طور شده از این رقابت جا نماند.

وی بیان کرد: وقتی همه پازل را با هم نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در هر حال اتحادیه اروپا به دنبال انرژی، ترکیه به دنبال مسیر شمال و عربستان به دنبال حذف رقیب سنتی و قوی خود است از سویی گروهک منافقان چون در حال اضمحلال، نابودی و تمام شدن است دارد دست و پاهای آخر خود را می‌زند بنابراین وقتی مجموع اینها را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که دشمنان در حال تلاش‌اند تا بایک همگرایی توپ بازی را به زمین ایران بیاورند به همین خاطر از اینکه پول هزینه و نیرو اجیر کنند از هیچ کاری مضایقه نمی‌کنند.

لک آبادی گفت: اگر کمی در شرایط فضای داخلی کشور دقت کنیم می‌بینیم که شرایط سختی نیست و خوب است اما از این هم نباید غافل شویم که اگر در مقابل دشمنی که همه تلاشش را می‌کند همدل نباشیم آن ایران قوی که آرزوی همه ایرانی‌هاست محقق نمی‌شود.

 کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمنان تصورشان این است که چون ایران از قومیت‌ها و سلیقه‌های متفاوت و متکثر شکل گرفته است می‌تواند تجزیه کنند اما این یک خیال باطل و خواب آشفته‌ای است که هیچ وقت تعبیر نخواهد شد ولی ما نیز باید حواسمان را جمع کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز نشان کشور ما پرچم است و همه ما زیر پرچم هستیم، خاطرنشان کرد: کلیه نخبگان و افرادی که صاحب فکر و قلم‌اند باید درست قلم بزنند، درست فکر کنند و درست در کنار هم همدل باشند تا ان‌شاءالله مشکلاتی که وجود دارد را پشت سر بگذاریم.

لک آبادی اظهارداشت: وقتی ما امنیت داریم که نیروهای امنیتی و پلیس ما در امنیت به سر ببرند؛ متاسفانه گاهی با یک ندانم کاری‌هایی و با تشویق دشمنان اتفاقی رخ می‌دهد که یک مورد آن هم زیادی است، وقتی پلیس ما امنیت نداشته باشد زن و بچه ما چطور می‌توانند امنیت داشته باشند؟ چطور کشور می‌تواند در امنیت به سر ببرد؟ در واقع آن پایلوتی که دشمن نشانه گرفته امنیت ماست.

وی افزود: وقتی تمام تلاش نیروی انتظامی این است که امنیت و نظم را به کشور برگرداند متاسفانه برخی به گونه‌ای دیگر برخورد می‌کنند که باید گفت کار اغتشاشگران محکوم است و هیچ توجهی ندارد و نیروی انتظامی و پلیس ما مظلوم واقع شده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی به کودتاهای کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: ما در یک منطقه آرام نیستیم و همه تلاش دشمنان این است که امنیت را از ایران بگیرند و در تلاش اند که ایران قوی اتفاق نیفتد.

وی تصریح کرد: اخیرا قوه قضائیه اعلام کرد که ما برای گفتمان آماده هستیم و برخی از اعتراضاتی که مردم دارند، اعتراضات به حقی است. مثلا بیکاری که نگرانی‌هایی برای برخی خانواده‌ها به وجود آورده نیاز است رفع شود.

لک آبادی عنوان کرد: بخشی از مشکلات کشور به خاطر تحریم است و بخشی نیز به مدیریت ناکارآمد در برخی از بخش‌های داخلی برمی‌گردد و همه اینها دست به دست هم می‌دهد تا این فضای اقتصادی که در شان جوان ایرانی امروز باشد گاهی اوقات وجود ندارد و اینها اعتراض دارند و وقتی در اینطور فضای غبارآلودی قرار می‌گیرد این اعتراضات اصلا منعکس نمی‌گردد و مطالبه اصلی شنیده نمی‌شود.

وی بیان کرد: خارج از کشور نیز طوری تلاش می‌کنند فضا را غبار آلود کنند که این صدای درست و اعتراض درست جوانان ما به گوش مسئولان نرسد بنابراین وقتی کسی بانک، آمبولانس و… آتش می‌زند دیگر فضای گفتمانی نیست به همین خاطر باید تلاش کرد فضای آرامی باشد از طرفی مسئولان نیز باید گوش شنوا داشته باشند، بنشینند صحبت کنند و اعتراضات به حق مردم را بشنوند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: ما مردم خیلی خوبی داریم، وقتی در بحران قرار می‌گیرند این معلوم می‌شود که این جوانها چه کارهایی را رقم زدند از اول انقلاب تا امروز و از این به بعد نیز همین است، ما باید مراقبت و گفتگو کنیم تا هر بحرانی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

لک آبادی اظهارداشت: باید بیرون از گود به قضایا نگاه کنیم چرا که شرایط بین‌المللی بسیار اهمیت دارد، امروز دنیا در حال تغییر هژمونی است و ایران به عنوان یک بازیگر قوی در منطقه و فضای بین‌المللی دارد نقش آفرینی می‌کند و همه تلاش دشمن نیز این است که به هر دلیلی این را حذف کند.

وی افزود: یک روزی در دفاع مقدس سیم خاردار هم به ما نمی‌فروختند و شرایط به گونه‌ای بود که همه دنیا علیه ما سلاح می‌فروختند اما امروز کشوری مانند روسیه می‌آید و از ایران پهباد می‌خرد که این باید افتخار باشد که جوانان، نخبگان و دانشمندان ما طوری دارند کار می‌کنند که کشورهایی که ادعای ابرقدرتی دارند می‌آیند و دست‌شان را به سوی کشور ما دراز می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: به نظر بنده جنگی که وجود دارد یک جنگ رسانه‌ای است یعنی در رسانه خیلی مهم است که چه اتفاقی دارد رقم می‌خورد و ما در این جنگ رسانه‌ای باید درست عمل کنیم در نهایت باید گفت ما تا امروز نتوانسته‌ایم در فضای رسانه‌ای درست عمل و نقش آفرینی کنیم.

وی بیان کرد: ببینید رقبا و دشمنان چطور با قدرت در رسانه عمل می‌کنند و صف آرایی کرده‌اند! حال در رسانه ما کجای داستان هستیم؟ بنابراین باید در رسانه دقیق، هنرمندانه و عاقلانه ورود پیدا کنیم تا ان‌شاءالله به آن چیزی که ایران حقش است برسد.

انتهای پیام/