رهبران در یادداشتی نوشت: هفته وحدت تجلی همبستگی ملی و اسلامی است و مسلمانها با یکپارچگی، با وحدت، برادری و با همدیگر پذیری، یکدیگر را در آغوش بکشند تا مسلمانها خط مشی حضرت محمد(ص) را به عنوان ملت واحده دنبال کنند. 

به گزارش سفیرافلاک، امروز وحدت جامعه اسلامی ایران از ضروریات است، وحدت مذهبی نیز یکی از مهم‌ترین مظاهر وحدت است به این معنا که شیعه و سنی، کرد ولر، آذری وبلوچ که در این مملکت زندگی می‌کنند باید در کنار هم بوده و دست در دست هم گذاشته و جامعه اسلامی را پیش برده و در مقابل دشمن تا دندان مسلح و خون‌خوار خود که با اصل اسلام مخالف است، مقابله کنند.

مسلمان ها برادر یکدیگرند و هفته وحدت از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول، پیام بسیار خوبی برای تمام جهان اسلام دارد و جهان اسلام از این هفته باید استفاده بزرگی کند و بیدار شود و متوجه حرکات مرموزانه دشمنان اسلام شود زیرا امروز دشمن در تلاش است که بین مسلمانها تفرقه بیندازد.

امروز در جامعه ما دیده می شود که دشمنان اسلام دست به دست هم دادند و می خواهند همان تفرقه بین خودشان را در بین مسلمانها حاکم بسازند و مسلمانها را به تفرقه و جدایی سوق بدهند لذا هفته میلاد با سعادت نبی معظم که میلاد رحمت هست پیام خوبی برای جهان اسلام دارد که مسلمانها با یکپارچگی، با وحدت، با برادری و با همدیگر پذیری، یکدیگر را در آغوش بکشند تا مسلمانها خط مشی حضرت محمد (ص) را به عنوان ملت واحده دنبال کنند. 

 مباحث اختلافی در دین جدا است، قرآن کریم به صراحت می فرماید: اگر شما در یک موضوع منازعه می کنید مسائل را به قرآن مراجعت دهید و از قرآن اقتباس کنید و از احادیث گهربار پیغمبر استفاده کنید.

پیامبر (ص) در حجه الوداع پیام قاطعی داشت که فرمودند بین عرب و عجم و سیاه و سفید تفاوتی وجود ندارد، اگر ما طبق این پیام  پیامبررحمت در حجه الوداع، یکدیگر رابه آغوش بکشیم و همدیگر را به عنوان یک مومن و به عنوان یک برادر بپذیریم وحدت شامل حالمان می شود و می توانیم مشکلات را حل بسازیم و در ضمن برای دشمنان زمینه را مساعد نسازیم که در بین ما تفرقه بیندازند و حکومت کنند.

در سال‌های اخیر که آمریکا و غرب با تمام امکانات و توان خود به جنگ با اسلام، دین واختلاف افکنی آمده‌اند و اصل اسلام و وحدت ملی را هدف قرار داده و به توهین پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله روی آورده‌اند، وحدت میان جامعه ضرورت بیشتری دارد.

بنابراین هر کس در زمان کنونی بر طبل تفرقه بکوید و برادرکشی راه بیاندازد و یا به مظاهر و مقدسات اهل یکدیگر توهین کند و احساسات آنان را جریحه‌دار کرده و تفرقه ایجاد کند، بزرگ‌ترین خیانت را به اسلام وملت نموده است. 

انتهای پیام/

  • نویسنده : همایون رهبران، کارشناس مسائل سیاسی