ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه احداث سد معشوره لرستان را متحول می‌کند، گفتند: پیامبر اکرم(ص) با خرافات، ظلم و مظاهر جهالت مبارزه کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ۲۳ مهر ماه روز جهانی نابینایان است، این افراد در امور اشتغال، مسکن، مناسب سازی معابر و ورزشی نیازمند توجه بیشتری هستند که دستگاه‌ها باید توجه بیشتری در رسیدگی به مشکلات این افراد انجام دهند، در وجود برخی از این افراد استعدادهایی دیده می شود البته نیکوکاران هم می توانند در این عرصه به قشر از جامعه کمک نمایند.

وی با اشاره به هفته تربیت بدنی افزود: پایبندی ورزشکاران و مدیران ورزشی و حضور آنان در میدان های ورزشی با پایبندی به مسائل دینی و ورزشی در کشور ما و حضورشان در مسابقات بین المللی مشهود است، ورزش قهرمانی مایه افتخار برای کشور است و در استان ما هم ورزش قهرمانی و همگانی در عرصه های مختلف نیازمند توجه بیشتری است و به کارگیری افراد دارای دانش و تجربه و سپردن امور به آنها در پیشبرد کارها موثر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر تسریع در روند سدسازی، عنوان کرد: سد معشوره سدی است که می تواند در امر کشاورزی، تولید برق و آب آشامیدنی استان را متحول کند و تسریع در روند ساخت آن و رسیدن زمین های دیم به حد متوسط کشور امری است ضروری که باید به آن توجه شود و به دنبال آن شبکه آبیاری که بتواند آب سد را به زمین های کشاورزی منتقل کند چون شهرهای متفاوتی از این سد بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: از وزرات نیرو درخواست این است که در احداث سد تسریع شود، همچنین دو سد زیبا محمد و مخملکوه هم در حل ساخت هستند که نیاز ضروری شهر خرم آباد بوده که در آینده مشکلاتی ایجاد نشود.

شاهرخی با اشاره به این که رویدادهایی که به وقوع پیوست برای همه ما نکاتی دارد، گفت: یکی اینکه نشان داد رسانه ها وسیله ای برای انعکاس فقط اخبار نیستند بلکه می توانند وسیله ای برای تحمیل راهبردهای نظام سلطه باشند و می طلبد در کانال های داخلی تقویت صورت گیرد تا در انعکاس اخبار واقعی نقش خود را ایفا کنند و طی این ایام هزاران دروغ را منتشر کردند.

امام جمعه خرم آباد به حضور بانوان در پویش های مختلف اشاره کرد و بیان کرد: بانوان در سراسر کشور و در استان ما حمایت خود را از انقلاب با حضورشان و حمایت از حجاب و عفاف و شرافت را اعلام کردند و ما به این هوشیاری بانوان نیازمندیم.

وی خاطر نشان کرد: وقت آن رسیده با توجه به این که در بازدارندگی دفاعی و نظامی خودکفا شدیم، در قدرت نرم و نگاه به درون کشور به سمت اقتدار رسانه ای درون کشور حرکت کنیم و از این طریق با تقویت کانال های داخلی، کسب و کار مردم را از رونق برخوردار شوند اما دشمن به دنبال این است که مانع پیشرفت علمی شود، به نظم و امنیت ضربه بزند و معیشت را مورد هدف قرار داده و این تحریم ها هم بر سر این موضوع است و توجه به معیشت مردم امر مهمی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: مردم در تنگنا قرار گرفتند و کالاهای مورد نیاز بیش از حد گران شد و دستگاه ها با احتکار و گرانی مقابله کردند اما سختی معیشت مردم پابرجاست و هر برنامه ای که قرار است اجرا شود باید توجه شود که سفره مردم را کوچک نکند.

وی به کارخانه های تعطیل اشاره کرد و گفت: عده ای به ریال و دلار و یورو وام گرفتند و کارخانه های تعطیل را روی دست مردم گذاشتند ولی توجه شود که باید این نشست ها روزی به اتمام برسد و این واحدها احیا شوند، دولت و قوه قضائیه زمانی را برای اتمام این نشست و آغاز کار واحدها در نظر بگیرد اما اگر نشد به کسانی واگذار شود که اهلیت لازم را داشته باشند و مرم آسیب های زیادی دیدند و مشکلات و آسیبها ناشی از همین تعطیلی واحدهاست و دادن مسئولیت ها به افراد دانا و توانا نکته بسیار مهمی است.

شاهرخی تصریح کرد: اشراف مدیران به زیر مجموعه ها ضروری است، غیر قابل قبول است افرادی در آشوب‌ها باشند که در نظام اداری مشغول به کارند یا در فضای مجازی مطالبی بنویسند که آشوبگران را تحریک کنند که نیاز به بازسازی اداری داریم.

وی افزود: موسسات فرهنگی و دانشگاهی توجه دارند که میان انتقاد و آشوبگری فاصله وجود دارد و انتقاد سبب سازندگی می شود ولی آشوب امری است که خلاف منطق و قانون است و دشمن دسیسه دارد تا به هر روشی این را ادامه دهد.

پیامبر اکرم(ص) با خرافات، ظلم و مظاهر جهل و جهالت مبارزه کرد

به گزارش کانون سبحان، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، ضمن گرامیداشت هفته وحدت اسلامی، اظهار داشت:هر جامعه ای اگر یک رهبر خوب نداشته باشد از بین خواهد رفت لذا پیامبر اکرم(ص)رهبری آسمانی و خدایی بود و دارای خصوصیات والایی بود‌ و همه خوبی ها در وجود ایشان جمع بود.

وی افزود: در ایام تولد پیامبر اکرم(ص) هیچ نقطه روشنی وجود نداشت چراکه حدود شش قرن پیامبری در بین مردم نبوده و ندای حق طلبی خاصی وجود نداشت، پیامبر (ص) وقتی متولد شد یک بارقه امیدی در بین امت پدیدار شد.

امام جمعه کوهدشت با اشاره بعثت پیامبر اکرم(ص)، عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) با خرافات،ظلم و مظاهر جهل و جهالت مبارزه کرد چراکه در آن زمان علنا خانه خدا مملو از بت بود و مردم غرق در خرافات بودند.

وی تصریح کرد:پیامبر اکرم(ص) برخلاف ادیانی که رایج بود، یک دین جدید، پیشرفته و دارای احکام بسیار علمی و الهی را تأسیس کرد و تمام ادیان آن زمان را جمع کرد و دین جدیدی را مبتنی بر مبانی وحی حاکم نمود و هم چنین قبیله گرایی را از بین برد و یک امت واحده را بوجود آورد.

طهماسبی گفت: پیامبر اکرم(ص) از میان نژادهای مختلف امتی ساخت که آنان را مطیع ساخته و حکومتی بر دل ها ایجاد نمود؛ ایشان چندین نامه به سران و حاکمان جهان برای پیوستن به اسلام نیز نوشت.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه بزرگترین کار پیامبر اکرم(ص) تربیت انسان های صالح و برپایی عدالت بود، بیان کرد: قرآن کریم یگانه معجزه جاودان پیامبر اکرم(ص) است،این عالم دارای تشکیلات عادلانه و منظم می باشد، لذا قرآن و عترت از برکات پیامبر اکرم برای بشریت است‌.

وی با اشاره به اینکه ریشه اصلی اغتشاشات در توطئه های دشمنان خارجی است، گفت: آمریکا و اروپا طراحی کرده اند با دلارهای ارسالی خود که برای آشوبگران می فرستند ایران را از بین ببرند، این اغتشاشات قطعا ریشه در خارج دارد؛ البته ملت با هوشیاری کامل جواب توطئه گران را دادند.

طهماسبی با اشاره به مسئله برجام، گفت: در زمینه مذاکرات موضع ایران است است که عجله ای نداریم و تحریم ها بایستی برداشته شود و تضمینی قطعی باشد که تحریم های بعدی وجود نداشته باشد.

امام جمعه کوهدشت با اشاره هوشیاری ایران در زمینه مسئله قفقاز، بیان کرد: رئیس جمهور عراق انتخاب شده است و اوضاع عراق از این هرج و مرج خارج شود، یمن نیز به عربستان هشدار داده است که ما آتش بس را قبول نمی کنیم در صورتی که منافع ما تامین شود.

وی با اشاره به اینکه کوهدشت منطقه ای است که مستعد برای کشاورزی و دامپروری است، بیان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات کوهدشت تامین آب است، بایستی الگوی کشت اصلاح گردد و به حال کشاورزان در این زمان خشکسالی رسیدگی شود.

طهماسبی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران مدافع حقوق مستضعفان است، گفت: امروز روز بصیرت و روز مقاومت می باشد، ستون خیمه این نظام ولایت فقیه است.

انتهای پیام/