حجت الاسلام پیریایی گفت:باید با تاسی از پیامبر اکرم(ص) وحدت را حفظ کنیم و این هفته فرصتی برای مسلمانان است که با تاسی از آنها اتحاد حفظ شود.

حجت‌الاسلام محمد پیریایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: پیامبر(ص) شخصیتی است که خدا فرمود اگر به خاطر تو نبود دو جهان را خلق نمی کردم وسبب شد تا شریف ترین دین را برای بشریت به عنوان کامله الهی هدیه کند و انسان را به سرمنزل مقصود برساند.

وی افزود: پیامبر(ص) کسی است که تمام انبیا الهی مبعوث شدند به عنوان مقدمه ای تا پیامبر(ص) به عنوان خاتم رسالت مبعوث شود و قرآن می فرماید ای پیامبر(ص) تا زمانی که اعمال تو را مردم اجرا می کنند عذاب نمی شوند و قرآن تاکید دارد که اگر می خواهید بر خط سیر مستقیم انسانیت و اخلاق و شخصیت والای الهی حرکت کنید، اسوه حسنه شما پیامبر(ص) است و تبعیت کنید.

کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: ولادت پیامبر(ص) یکی از اتفاقات مبارک عالم است و بین دو روایت ولادت ایشان، هفته وحدت نامگذاری شده چرا که همه ما مسلمانان یک دین و یک پیامبر و آئین داریم و آنچه عامل وحدت است برای مسلمانان یکی است‌.

وی با بیان اینکه اختلاف افکنی هایی که سبب شده مشکلاتی رخ دهد از ترفندهای دشمنان است، تصریح کرد: دشمنان تلاش دارند تا ما مسلمانان را از درون مشغول کنند و به چپاول و غارت منابع مادی و معنوی بپردازند و می خواهند اجازه ندهند مسلمانان قوی و مستقل باشند زیرا قدرتمندان و زورمداران قدرت خود را در جنگ و اختلاف و اشاعه منکرات می بینند و از این جهت از اتحاد مسلمانان دلخور هستند چرا که منافع آنها در اختلاف افکنی است.

پیریایی بیان کرد: باید با تاسی از پیامبر اکرم(ص) وحدت را حفظ کنیم و این هفته فرصتی برای مسلمانان است که با تاسی از آنها اتحاد حفظ شود.

کارشناس مسائل دینی گفت: وقایع اخیر نشان داد دشمن از اتحاد و پیشرفت مسلمانان و این که در یک جبهه واحد بتوانند در جهت پیشرفت حرکت کنند ناراحت هستنند و با تفرقه افکنی به دنبال اهداف خودشان هستند و ثابت شد هرچه بیشتر باید اتحاد را حفظ کرد.

پیریایی خاطر نشان کرد: وجه اشتراک ما قرآن است و وقتی می بینیم عده ای حجاب را به سخره گرفته اند، در واقع به جنگ دین رفته اند و یا با کشته سازی اختلاف ایجاد می کنند که باید دشمن را شناخت.

انتهای پیام/