وحدت و انسجام، سدی در برابر نفوذ توطئه های دشمن بوده و نظام جمهوری اسلامی ایران، منادی وحدت است.

به گزارش سفیرافلاک، در آیات و روایات زیادی به وحدت و یکپارچگی تاکید شده است، در واقع وحدت یکی از مهمترین مولفه های قدرت، پیشرفت و امنیت است که می تواند جوامع را به این سمت هدایت نماید و هرچه اتحاد مسلمانان بیشتر شود بر عظمت و اقتدار مسلمانان افزوده می شود و با همبستگی مانند سدی، از نفوذ توطئه های شیطانی دشمن جلوگیری می کند.

امروز وحدت، یکی از مهمترین ضروریات جهان اسلام است، با پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه برای وحدت و یکپارچگی امت اسلامی شکل گرفت تا جایی که با رمز وحدت، ریل گذاری برای حرکت رو به اقتدار انجام شد و امروز جبهه مقاومت با همین مولفه توانسته در برابر حیله های دشمن بایستد.

دشمن بعد از اینکه در جنگ ها و نیرنگ های زیادی با شکست همراه شده، امروز با کوبیدن بر طبل تفرقه، سعی دارد تا این وحدت را خدشه دار نماید از همین رو با ایجاد فتنه ها سعی می کند تا با ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب مشکلاتی را ایجاد کند تا در مقابل هم قرار گیرند ولی ملت ها هیچگاه این وحدت را فراموش نمی کنند و توطئه های دشمن یکی پس از دیگری نابود می شود.

دشمنان با دارا بودن خوی استکباری سعی دارند تا در گام اول این وحدت را از بین ببرند و سپس برای از بین بردن استقلال، ایجاد تفرقه و آشوب و تجزبه مناطق به هدفشان برسند ولی هیچگاه این وحدت از بین نمی رود و ملتها با تاسی از سیره اهل بیت(ع) بر حفظ وحدت تاکید دارند.

در وقایع اخیری که در کشور رخ داد بار دیگر مشاهده شد که دشمن، وحدت را نشانه گرفته و سعی کردند تا به بهانه فوت یک نفر اختلافات قومی و مذهبی را ایجاد کنند که ملت با بصیرت ایران به صحنه آمدند و خط بطلانی بر این توطئه کشیدند.

در همین راستا میزگردی با حضور تحلیلگر سیاسی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه لرستان و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان برگزار شده است که مشروح آن را د زیر می خوانید.

وحدت و ایستادگی، دشمن را نابود می کند

مهدی اسماعیلی تحلیلگر سیاسی گفت: وحدت اصولا راهبردی در امت اسلام است و با توجه به سلایق مذهبی و سیاسی که وجود دارد، دشمن تمرکز خود را بر روی تفرقه و اختلافات می گذارد تا بتواند به این وحدت ضربه بزند که در این راستا همه باید آگاه باشند.

وی افزود: با توجه به گستردگی جوامع و تنوع قومیتی، این اتحاد و انسجام پیچیده تر و ضروری تر است چرا که اگر این اتحاد وجود داشته باشد، همبستگی و انسجام بیشتری در مقابل دشمن وجود دارد و سبب می شود تا دشمن از خواسته های خود عقب نشینی کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: دشمن وقتی در جنگ نظامی شکست خورد، سعی کرد تا در تار و پود جنگ اقتصادی همه تحریم ها و توطئه ها را به کار گیرد تا به هدفش برسد و یا تلاش دشمن در جنگ دیپلماسی به وضوح دیده می شد ولی ایستادگی و وحدت در برابر نظام سلطه سبب شد تا از کار بیفتند و توطئه هایشان راه به جایی نبرد.

اسماعیلی بیان کرد: دشمن بعد از شکست های پی در پی، امروز به یک جنگ شناختی و رسانه ای روی آورده و تلاش می کند تا با دروغ و فریب افکار بتواند ضربه خود را وارد کند ولی می بینیم این اتحاد قوام بیشتری یافته و تاثیر گذاری خود را بیشتر از قبل نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: عدم اتحاد، در واقع آب به آسیب دشمن ریختن است و دشمن سعی می کند تا با تفرقه بتواند فشار بیشتری را به ملتها وارد کند تا بتواند تسلط یابد ولی اتحاد ملتها امروز به رخ جهانیان کشیده می شود و در سایه همین اتحاد به مسیر خود ادامه می دهند.

هدف اصلی شیعه و سنی، تبعیت از آرمان های رسول خدا و ایجاد وحدت است

حجت الاسلام حبیب حاتمی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های لرستان گفت: از جمله خوش سلیقگی جمهوری اسلامی ایران، نامگذاری های مناسبی است که در تاریخ انقلاب به چشم می خورد که یکی از آنها نامگذاری هفته وحدت است، دو روایت در این راستا وجود دارد که یکی ۱۲ ربیع الاول که اهل سنت این روز را به عنوان ولادت پیامبر(ص) می دانند و در روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر(ص) می باشد، لذا این هفته توسط جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

وی افزود: این نامگذاری سبب شده تا شیعه و سنی در کنار هم باشند و هر دو به عنوان مسلمان بتوانند در برابر زورگویان و نظام سلطه بایستند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های لرستان تصریح کرد: همین حرکت سبب شده تا امروز در چند استان کشور ما که اهل سنت هستند، زندگی آرام و مسالمت آمیزی داشته باشند و از همین رو دشمن تلاش دارد تا مسئله مذهب و تفرقه را ایجاد کند که به لطف خدا و درایت مقام معظم رهبری نقشه های دشمن نقش بر آب می شود.

حجت الاسلام حاتمی با بیان این که هرچه وحدت بین مسلمان بیشتر باشد قطعا شکست ناپذیر تر می شوند، گفت: هدف اصلی شیعه و سنی، تبعیت از آرمان های رسول خدا و ایجاد وحدت و انسجام است و در این میان دشمنان و گروه های تکفیری به دنبال تفرقه هستند تا بتوانند ضربه بزنند.

وی به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و افزود: دشمن در حوادث اخیر، پازلی را درست کرده بود که در نهایت منجر به رسوایی جبهه کفر و دشمنان شد و سعی کردند تا از فوت یک دختر کرد به گونه ای سواستفاده کنند که به هدفشان برسند ولی این توطئه دشمن راه به جایی نبرد.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های لرستان خاطر نشان کرد: مسلمانان شیعه و سنی همیشه در کنار هم وحدت را به نمایش می گذارند و اهل سنت نیز اجازه ندادند به نظام آسیب برسد چرا که آنها نیز مدافع نظام هستند و در این مسیر همراهی می کنند.

نظام جمهوری اسلامی ایران، منادی وحدت است

حجت الاسلام علی درویشی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان گفت: یکی از شاهکارهای مهم در جهان اسلام، پایه گذاری هفته وحدت توسط امام(ره) بود که از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است که این وحدت دستاوردهای زیادی را برای جهان اسلام در بر داشت.

وی افزود: امروز با توجه به توطئه هایی که دشمنان علیه اسلام و مسلمانان دارند، تمسک به بنیان های اصلی و پایه های اصلی اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) مهمترین نقش را در خنثی سازی توطئه های دشمنان دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان تصریح کرد: هفته وحدت، هفته همدلی بین مسلمانان و توجه به اصول اسلامی و مبانی دینی است چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران، منادی وحدت است.

حجت الاسلام درویشی بیان کرد: اتحاد مسلمانان عالم سبب می شود تا بسیاری از مشکلات برطرف گردد که این وحدت و اتحاد سبب می شود تا پیروزی حاصل شود و ملت های مسلمان علیه ظلم و زور بایستند.

وی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان با استفاده از فتنه ها سعی در ایجاد تفرقه بین مسلمانان را دارند ولی جمهوری اسلامی ایران با رعایت حقوق همه مذاهب، توجه به اصل وحدت دارد و مهمترین مولفه و رمز پیروزی در درون کشور و خنثی کردن توطئه های دشمن در کلمه وحدت است.

انتهای پیام/