کشوری گفت: تعداد باجه های دادرسی الکترونیک در زندان های لرستان از ۹ باجه به ۱۶ باجه افزایش داشته که هم اکنون ۸۰ درصد دادرسی های انجام شده در زندان های لرستان به صورت الکترونیکی است.

عبدالمجید کشوری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک‌، با اشاره به عملکرد سازمان زندان های استان طی یک سال گذشته، اظهار داشت: از تعداد کل زندانیان تعداد ۳۸۶ زندانی در کارگاههای اشتغال، ۶۷۹ زندانی در اشتغال اعزام به کار و تعداد هزار و ۱۵ زندانی در اشتغال نشسته فعالیت دارند که در این راستا مبلغ ۵۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به زندانیان دستمزد پرداخت شده است.

وی افزود: در زمینه پروژه های عمرانی نیز ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه تصفیه خانه زندان مرکزی خرم آباد، ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز آشپزخانه های زندان های لرستان، ۱۵ میلیارد ریال برای تجهیز نانوایی ها و پنج میلیارد ریال برای تعمیر اساسی موتورخانه ها و تامین آب گرم زندان های لرستان هزینه شده است.

کشوری تصریح کرد: همچنین در مدت یکساله گذشته تعداد باجه های دادرسی الکترونیک در زندان های لرستان از ۹ باجه به ۱۶ باجه افزایش داشته که هم اکنون ۸۰ درصد دادرسی های انجام شده در زندان های لرستان به صورت الکترونیکی است.

مدیرکل زندان های لرستان عنوان کرد: طی یک سال گذشته ۷۷ هزارو ۳۴ مورد دادرسی الکترونیک در زندان های لرستان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۴ درصد افزایش داشته است و ۳۴۷ دستگاه دوربین مدار بسته در زندان ها نصب شده است.

وی با اشاره به کاهش جمعیت کیفری با محوریت آزادی زندانیان بدهکار مالی، افزود: با همکاری خیرین و ستاد دیه طی سال گذشته ۵۲۳ نفر زندانی بدکار مالی با مبلغ ۲۳۵ میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریال از زندان آزاد شده اند.

کشوری تصریح کرد: در راستای توزیع بسته های معیشتی بین خانواده زندانیان تعداد دو هزار و ۱۴۶ بسته معیشتی ، ۶۵۴ مورد البسه و ۴۶۱ مورد لوازم التحریر بین خانواده زندانیان توزیع شده است و برای رفع مشکلات با ۱۳۳ خانواده زندانیان دیدار انجام شده است.

انتهای پیام/