کیانی فر با بیان اینکه امسال سرمازدگی و خشکسالی 30 درصد به تولید انار استان صدمه زد گفت: پیش بینی می‌شود 65 هزار تن انار از باغت استان برداشت شود.

محمد حسن کیانی فر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با میزان تولید انار از باغات لرستان اظهارداشت: با توجه به سرمازدگی که در زمان گل‌دهی انار داشتیم و همچنین کم آبی و خشکسالی به بیش از ۳۰ درصد به تولیدات انار استان صدمه وارد شد.

وی افزود: در لرستان پیش‌بینی حداقل تولید ۲۰ درصد انار را داشتیم ولی متاسفانه همین ۲۰ درصد به دلیل سرمازدگی و خشکسالی کاهش یافت ولی تقریبا میزان تولید مطابق با سال قبل است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۶۵ هزار تن محصول انار از باغات استان لرستان برداشت شود.

وی بیان کرد: در بحث صنایع تبدیلی نیز تنها صنایع تبدیلی در منطقه که به صورت مکانیزه  فعالیت دارد رب گیری انبار است که داخل کوهدشت آماده تحویل انار درجه سه است.

کیانی فر گفت: صنایع تبدیلی انار کوهدشت پیش از این به دلیل عدم وجود نقدینگی با ظرفیت کامل کار نمی‌کرد اما امسال آمادگی خرید کلیه محصولات درجه سه را دارد.

وی در رابطه با راه‌اندازی ایستگاه تحقیقات انار تصریح کرد: راه‌اندازی این ایستگاه فعلا در حد مکاتبات است و قرار بود بازدیدی انجام گیرد، همچنین جانمایی صورت گرفته و برای راه‌اندازی قول مساعد داده‌اند.

انتهای پیام/