سردار الهی گفت: با پلمب يک كارگاه غيرمجاز، چهار هزار لیتر سموم، کود و رنگ کشاورزی تقلبی در شهرستان خرم آباد كشف شد.

به گزارش سفیر افلاک، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان سردار یحیی الهی در این رابطه اظهارداشت: ماموران کلانتری ۱۵ خرم آباد با اشراف اطلاعاتی از تولید سموم کشاورزی تقلبی در یک کارگاه غیرمجاز مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های اولیه مشخص شد افرادی در خرم آباد با راه‌اندازی کارگاهی اقدام به تولید سموم تقلبی با برندهای مختلف جعلی می کردند و آنها را با روش های مختلف در استان به فروش می رسانند.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به اینکه ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند، عنوان کرد: در بازرسی از کارگاه مذکور چهار هزار لیتر انواع مختلف سموم، کود و رنگ کشاورزی غیرمجاز و تقلبی و همچنین تعداد زیادی لیبل چاپی و پت جعلی کشف شد.

الهی با بیان اینکه کارشناسان ارزش اقلام مکشوفه را ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند تصریح کرد: کارگاه مربوطه پلمب و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، بیان کرد: پلیس با کسانی که بخواهند با تولید اقلام تقلبی سلامتی مردم را تهدید کنند برخورد جدی خواهد کرد و شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه اخبار و اطلاعات در این زمینه بلافاصله مراتب را از طریق ۱۱۰ به پلیس منعکس تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان جلوگیری و با آنان برخورد قاطع شود.
انتهای پیام/