ولی پور گفت: کارگروه اشتغال و کسب و کار بانوان در استان لرستان برگزار می شود.

فریبا ولی پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: اشتغال بانوان جویای کار یکی از موضوعاتی است که به صورت جدی پیگیری می شود و در این راستا با چند سازمان هماهنگی شده تا این افراد بتوانند با داشتن مهارت، مشغول به کار شوند.

وی افزود: دانشجویان زیادی هستند که در آستانه فارغ التحصیلی بوده ولی مهارت خاصی در رشته ها ندارند که قرار است با همکاری پارک علم و فناوری به این افراد مهارت های لازم ارائه شود تا بعد از فارغ التحصیلی راحت تر جذب بازار کار شوند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال بانوان روستایی نیز با همکاری فنی و حرفه ای اقداماتی در دستور کار قرار دارد تا با کسب مهارت بیشتر، بهتر بتوانند مشغول به کار شوند.

ولی پور عنوان کرد: در همین راستا کارگروه اشتغال و کسب و کار بانوان در استان برگزار می شود تا بانوان جویای کار بتوانند پس از مهارت اموزی، در رشته های مشاغل خانگی اقدام نمایند.

وی گفت: امسال بیش از سه میلیارد تومان برای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شد که با این میزان اعتبار زمینه اشتغال برای ۱۲۶ نفر از زنان سرپرست خانوار ایجاد شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: با اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری به لرستان نیز قطعا برنامه های بیشتری برای تونمندسازی بانوان اجرا می شود.

انتهای پیام/