رهبران با بیان اینکه تکرار سناریوی کشته سازی دشمن در حوادث اخیر با هدف ضربه زدن انجام می شود، گفت: تلاش دشمن، جدایی نسل جوان از اعتقادات دینی و باورهای مذهبی است.

به گزارش سفیرافلاک، حدود یک ماه پیش بود که با مرگ مهسا امینی، عده ای ژست دلسوزانه به خود گرفتند و خود را در نقاب مدافعان زن نشان دادند، این افراد مدتها برنامه ریزی کرده بودند و منتظر یک بهانه بودند تا با ایجاد ناامنی، بتوانند افکار را تحریک نمایند.

از همین رو اغتشاشات در برخی از شهرها رخ داد، در این میان ضد انقلاب و رسانه های معاند به دروغ هایی متوسل شدند و با استفاده از تصاویر جعلی، شرایط اغتشاشات را دنباله دار و سپس به پروژه کشته سازی روی آوردند.

سناریوی کشته سازی، پروژه ای تکراری از سوی دشمنان است که از فتنه های قبل آن را آغاز کردند، دشمن در این ترفند سعی دارد تا با این پروژه به هدف خود برسد در حالی که دست دشمن در هزاران دروغی که گفته و نشان داده، رو شده است.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با همایون رهبران، تحلیلگر مسائل سیاسی انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

هدف دشمن از ایجاد ناامنی و فتنه چیست؟

تمام تلاش های دشمنان و ضد انقلاب طی این مدت حاوی این پیام است که نشان می دهد زمانی که دشمن فشار بیشتری وارد می کند یعنی جمهوری اسلامی ایران قوی و قدرتمند در مسیر حرکت می کند و امروز دشمنان با ایران مقتدر روبرو هستند از همین رو دست به هر نیرنگ و فتنه ای می زنند تا ضربه بزنند.

کار دشمن، دشمنی است و دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون برای رسیدن به اهداف خود، سناریوهای زیادی را تجربه کردند، از جنگ تحمیلی گرفته تا جنگ نرم، جنگ فرهنگی، تحریم، ترور، فتنه و سایر توطئه ها و حالا در حوادث اخیر به پروژه کشته سازی روی آورده اند و بر این تصور هستند که با این پروژه بتوانند اهداف شوم خود را پیاده کنند.

هدف دشمن از تبلیغات و اخبار جعلی در فضای مجازی چیست؟

امروز کسانی دم از دفاع حقوق زنان می زنند که جنایت های خودشان در نقاط مختلف دنیا بی شمار است و از فوت یک هموطن سعی کردند به عنوان بهانه استفاده کنند و همه توطئه هایی را که طراحی کردند اجرا نمایند.

متاسفانه بی بند و باری و ولنگاری در فضای مجازی در سال های گذشته سبب شد تا دشمن از این فضا برای تغییر باورها و اعتقادات نسل جدید و نوجوانان و جوانان استفاده کند و با ایجاد این فضا، فقط منتظر یک جرقه بودند تا برنامه های خود را پیاده کنند لذا بعد از وقوع این حادثه، امپراطوری رسانه را به میدان آوردند و با همکاری برخی از کشورها سعی در ایجاد ناامنی نمودند.

افزایش و ارتقای سواد رسانه ای چقدر به خنثی کردن فتنه ها کمک می کند؟

آمریکا، اسرائیل و انگلیس در پشت صحنه فعالیت داشتند و جریان های تجزیه طلب، سلطنت طلبها و دموکراتها به میان آمدند تا از این بهانه در جهت پیشبرد اهداف خودشان استفاده کنند.

امروز ابزار اصلی رسانه است و می طلبد برای سواد رسانه ای بیشتر کار شود چرا که دشمن از این فضا برای پیاده کردن اهداف خود استفاده می کند و هرچه بیشتر برای سواد رسانه ای اقدام شود، دشمن زمین گیر می شود و نمی تواند ترفندهای خود را اجرا کند.

طی یک ماه اخیر دشمنان پروژه کشته سازی را به شدت پیش برده اند، پروژه ای که در جریان فتنه ۸۸ به اوج رسید و حالا همان ضد انقلابها و اخلال گران امنیت در نظر دارند تا با دروغ و ترفند، با حیله و نیرنگ و هر راهی القا کنند که افرادی در این میان کشته شده اند.

چرا دشمن سعی در تغییر باورها و افکار دارد؟

امروز دشمن بر روی رده سنی دست گذاشته که تحلیل نمی کنند و فقط ممکن است با یک خبر و موج، تحریک شوند و سعی دارد تا با تغییر باورها این افراد را به صحنه بیاورد.

بعد از روی کار آمدن دولت جدید اتفاقات خوبی در کشور رخ داد به طوری که در بخش های اقتصادی، سیاست خارجه، آزاد شدن بخشی از پول های بلوکه شده، ارتباط با کشورهای دیگر و در بخش سلامت شاهد رویدادهای بسیار خوبی بودیم که این اقدامات موثر، دشمن را نگران کرده و می داند این دولت اجازه نمی دهد دشمن به اهدافش برسد.

دشمنان سعی دارند تا با ایجاد حواشی، افکار را از مسیر اصلی منحرف کنند به گونه ای که ملت ایران طعم شیرین دستاوردهای دولت سیزدهم را نچشد که نیاز است این مهم مد نظر باشد و بصیرت مردم قطعا همه این توطئه ها را خنثی می کند.

رسانه های بیگانه طی این یک ماه بیش از ۱۷ هزار دروغ را مخابره کردند که هدفشان این بود که حق و باطل به گونه ای باشد که تشخیص حقیقت سخت شود و سعی کردند برای مخابره کردن اخبار و تصاویر دروغ و جعلی، مرزها را گسترش دهند که حنای آنها رنگی ندارد و دروغ هایشان یکی پس از دیگری برملا می شود.

هدف دشمن از فتنه اخیر چیست؟

هدف اصلی دشمن این است که گشت ارشاد را کمرنگ کند و امر به معروف و نهی از منکری نباشد تا بتواند خاکریز حجاب را فتح کند، ولی ملت ایران که برای پیروزی و استمرار انقلاب ایستاده و عزیزان زیادی در همین راه به درجه شهادت رسیده اند هیچگاه اجازه نمی دهند دشمن به هدفش برسد.

دشمن وقتی در جنگ تحمیلی و سایر توطئه ها با شکست مواجه شده، امروز به سراغ باورها و اعتقادات می رود و سعی دارد تا ایدئولوژی افکار و باورها را خدشه دار کند.

بصیرت ملت ایران طی این سالها، پوزه دشمن را به خاک مالیده و آروزهای دشمنان هیچگاه محقق نخواهد شد.

انتهای پیام/