معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، بازار کشورهای منطقه را وسیع و دارای پتانسیل‌های متعدد برشمرد و گفت: ایران می‌تواند در زمینه ترانزیت کالا به قطر از راه‌های مختلف از جمله ایجاد بنادر مشترک نقش مؤثری ایفا کند.

به گزارش سفیرافلاک، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور عصر امروز (دوشنبه) در دیدار با وزیر صنعت و تجارت قطر با بیان اینکه همکاری‌های اقتصادی دو کشور طی سال‌های گذشته همواره رو به افزایش بوده است، افزود: حجم مبادلات اقتصادی و تجاری ایران و قطر باید با سرعت بیشتری افزایش یابد و برای تحقق این هدف توجه به همه ظرفیت‌ها ضروری است.

 وی با اشاره به زمینه‌های متنوع همکاری بین ایران و قطر، گفت: با توسعه روابط پولی و بانکی تهران – دوحه، حجم تجارت میان دو کشور رشد چشمگیری خواهد یافت.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، بازار کشورهای منطقه را وسیع و دارای پتانسیل‌های متعدد برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند در زمینه ترانزیت کالا به قطر از راه‌های مختلف از جمله ایجاد بنادر مشترک نقش مؤثری ایفا کند.

وزیر صنعت و تجارت قطر نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های مشترک تهران – دوحه در زمینه‌های مختلف صنعتی و تجاری، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مشترک به توسعه مناسبات تجاری بین دو کشور منجر خواهد شد.

شیخ محمد بن حمد آل ثانی افزود: فرصت‌های فراوانی برای افزایش تجارت و مبادلات میان ایران و قطر وجود دارد که باید با استفاده از این فرصت‌ها به تحقق روابط حداکثری فیابین کمک کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس