زیویار با بیان اینکه اساس جمهوری اسلامی اعتقادات جهادی است، گفت: جهاد فی سبیل الله، جهاد مقابله با نفس و جهاد خدمت و فداکاری برای خلق خدا به عنوان ابعاد مختلف جهاد است.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار در اولین دوره رسم خدمت جهادگران لرستان با بیان اینکه جهاد فی سبیل الله، جهاد مقابله با نفس و جهاد خدمت و فداکاری برای خلق خدا به عنوان ابعاد مختلف جهاد است، اظهارداشت: جهاد یعنی کوشش مجدانه همراه با تحمل سختی ها که ایثار و فداکاریهایی را با خود به همراه دارد.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس نمونه بارزی از تبلور روحیه جهاد و آغاز نهضت جهاد فی سبیل الله در قالب نظام اسلامی بود، در دوران دفاع مقدس نیروهای زیادی از مردم و یگان های نظامی حضور داشتند که برای نجات جان هموطنان از بذل جان خودشان فروگذار نکردند.

زیویار با اشاره به شهید سلیمانی به عنوان الگویی بارز از روحیه جهادی، گفت: سردار دل ها همواره خود را سرباز مردم، انقلاب و ولایت قلمداد می کرد که این برای همه ما الگو بوده و اصولا الگو قراردادن اینگونه اعتقادات و نهادهای جهادی خصیصه انقلاب اسلامی است.

استاندار لرستان عنوان کرد: جهادگران برای هر گونه اقدام در مسیر جهاد فی سبیل الله با خدا و ائمه اطهار معامله می کنند که نتیجه آن به حتم نورانیت و رضایت خداوند خواهد بود.

زیویار وجود نهادها و سازمان های جهادمحور را برای رشد و توسعه کشور ضروری برشمرد و گفت: هرچند در اواخر دهه ۷۰ جهادسازندگی با الحاق به کشاورزی و در سیستم اداری محو شد، اما امروز شاهد جوانه زدن و تولد تشکیلات جهادی مانند قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی(ع)، سازمان بسیج سازندگی هستیم.

وی افزود: همه دیدیم که در زمان بروز بحران های مختلف، گروه های بزرگ جهادی در جریانات سیل، اقتصاد مقاومتی، بهداشت و درمان،فرهنگ،آموزش، راهپیمایی اربعین، رسانه و اخیرا در مقابل اغتشاشات نقش پررنگی را ایفا کردند.

استاندار لرستان با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: در جریان این فتنه نیروهای جهادی برای دفاع از ناموس و ارزش های مردم حرکت کردند و حتی اثرات ارزشمند و ماندگاری را بر نهادهای رسمی برجای گذاشتند.

زیویار گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در کشور به وجود آمده و اعتباراتی که برای محرومیت زدایی در نظر گرفته شده نسبت به سال های گذشته بیش از ۲۰ برابر شده است.

وی ادامه داد: تمامی برنامه های محرومیت زدایی در قالب بسیج سازندگی ابتکاراتی است که محصول انقلاب اسلامی و در ذیل تفکر بنیادین نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: خدمت رسانی در داخل و خارج از مرزها و حمایت از مظلومین در راستای فلسفه نظام اسلامی است که مستکبران جهان چشم دیدن آن را ندارند و مستکبران همواره تلاش می کنند با تفرقه افکنی وحدت و همبستگی در نظام اسلامی را از بین ببرند کمااین که در جریان فتنه ی اخیر با بهانه های مختلف مثل شعار زن،زندگی و آزادی به عینه این تفرقه جویی را نشان دادند.

وی عنوان کرد: علیرغم تمامی فتنه های دشمنان نظام اسلامی و مردم، همواره شاهد بودیم که با اقتدار و روحیه ی جهادی ملت هیچکدام از آنها راه به جایی نبرده و نخواهند برد.

انتهای پیام/