حاتمی گفت: دانشگاه لرستان رتبه 35 دانشگاه‌های وزارت علوم را کسب کرد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان، حسین حاتمی اظهار داشت: گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه، شامل کشورهای ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه می‌شود که رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشورهای گروه D8_ 2021 توسط مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) اعلام شد؛ بدین منظور، اطلاعات پژوهشی ۱۶۳۴ سازمان از کشورهای عضو گروهD8 در پایگاه اطلاعاتی InCites در فاصله سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۱۷ بررسی شده است.

وی افزود: از بین این سازمان‌ها، دانشگاه‌هایی که بیش از ۱۵۰ مدرک را در این بازه زمانی منتشر کرده بودند جامعه هدف رتبه‌بندی را تشکیل دادند و تعداد دانشگاه‌هایی که این شرایط را داشتند ۴۶۳ دانشگاه بود که در رتبه‌بندی D8 _2021 حضور یافتند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه لرستان تصریح کرد: بر اساس این رتبه‌بندی، دانشگاه لرستان رتبه ۳۵ کشور را در بین دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در رتبه‌بندی قرار گرفته بودند کسب نمود.

حاتمی گفت:همچنین، در بین ۴۶۳ دانشگاه راه‌یافته به رتبه‌بندی عضو گروهD8، دانشگاه لرستان در بازه رتبه‌ای ۲۵۰_۲۰۱ برترین دانشگاه‌ها قرار گرفت.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه لرستان اظهار داشت: کشورمان ایران با ۷۴ دانشگاه بعد از کشور ترکیه، جایگاه دوم را از منظر تعداد دانشگاه‌های حاضر در این رتبه‌بندی کسب نمود و کشورهای اندونزی، پاکستان، مالزی، مصر، بنگلادش و نیجریه به ترتیب جایگاه بعدی را به خود اختصاص دادند. همچنین، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران، رتبه‌های سوم و پنجم این رتبه‌بندی را کسب نمودند.

حاتمی افزود: رتبه‌بندی نهایی براساس اطلاعات استخراج شده از پایگاه‌های اطلاعاتیUSPTO ،WOS ، Incites و وب سایت دانشگاه‌ها و سایر سایت‌های مرتبط گردآوری شده است.

انتهای پیام/