ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان ضروری است، گفتند: دولت بایستی در راستای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اهتمام ویژه ای باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام بهروز شمس فر ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد، اظهار داشت: در قیامت انسان باید نسبت به همه آنچه گفته پاسخگو باشد، فوت دختری در کشور رخ داد که گروهی بلافاصله بدون این که اجازه تحقیق بدهند، شروع به موضع گیری کردند و در این آتش دمیدند و برخی هم به مقدسات توهین کردند و گروهی هم پیاده نظام دشمن شدند.

وی افزود: این ها سبب شدند تا تعدادی جان خود را از دست بدهند، این همه کشته و مجروح و تخریب اموال را باید در فردای قیامت پاسخگو باشند و شایعه پراکنی سبب شده تا چند روزی ناآرامی رخ دهد.

امام جمعه موقت خرم آباد عنوان کرد: پلیس آمریکا مرتب افراد را به قتل می رساند و در این فضای مجازی این تفرقه دیده می شود و کسی حق حمله به پلیس ندارد، مدتهاست در کشورهای دیگر اعتراض دیده می شود ولی در کشور ما به محض کوچکترین مشکل، سعی در سیاه نمایی دارند.

وی تصریح کرد: برخی نقشه دشمن را نمی بینند، دشمن از جمله آمریکا و اسرائیل، ایران پیشرفته قدرتمند را نمی خواهند، زمانی هواپیمای مسافربری ما را زدند ولی در این زمان بعد از انقلاب پاسخ های دندان شکنی به هر واکنش دشمن داده می شود.

شمسی فر بیان کرد: سردار سلیمانی کسی که با تروریست ها جنگید و ملتهای زیادی را نجات داد، را به شهادت رساند و حالا خود را دلسوز نشان می دهند، امروز ملت ایران در حوزه های علوم بسیار پیشرفت کرده و در حوزه های صنعت، تکنولوژی و سایر صنایع پزشکی و درمان، نانو و هسته ای روند رو به رشدی داشته و امروز ایران در اوج قله پیشرفت قرار دارد که این مهم برای دشمن سخت است.

امام جمعه موقت خرم آباد خاطر نشان کرد: این همه تحریم علیه ملت ایران و تحریم های دارویی بیماران نیازمند که اجازه نمی دهد به دست بیماران برسد حالا دلسوز شده اند؟ و اما کسانی که طی این مدت به خیابان آمدند و فریب خوردند، بدانند که دشمن توسط شما به کشور شما ضربه نزند چرا که این کار خیانت است و قوه قضائیه کسانی که در فضای مجازی کمک کردند به این ناآرامی حتما برخورد نماید.

وی گفت: برای این نظام و انقلاب خونهای زیادی ریخته شده و کسانی که فریب خوردند مسیر خود را از دشمن جدا کنند و آموزش و پرورش برای دانش آموزان آگاهی بخشی را در دستور کار قرار دهد و نهادهای فرهنگی، ارشاد و کسانی که مسئولیت دارند در این جهاد تبیین به میدان بیایند چرا که آنها نمی خواهند دستاوردها به نسل جوان انتقال داده شود.

لزوم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کوهدشت، اظهار داشت: برای درمان بی تابی کردن در امور زندگی باید ریشه آن را پیدا کرد؛ گاهی ریشه کم صبری نیز خشم و غصب است و در این هنگام انسان خویشتن داری را از دست می دهد.

وی افزود: عجله و شتاب یکی از علل کم صبری است و منجر به درخواست‌های غیرمعقول شده و در نهایت به تصمیمی غیر منطقی ختم می گردد.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه ریشه ضعف صبر ما امیدی و یاس است، عنوان کرد: دشمنان همواره درصدد این هستند با توطئه های خود مردم را مایوس کنند، در حالی که باید به خداوند متعال توکل کرد.

وی با اشاره به ضرورت وحدت در جامعه تصریح کرد: هرکسی در ایجاد بی قانونی و شکستن وحدت در جامعه اسلامی اقدام کند در صف دشمن ایستاده است.

طهماسبی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین گفت: خط رسانه ای دشمن امروز دنبال اتهام زنی علیه ایران است، دشمن به دنبال این است که ایران به سوریه تبدیل کند، خط قرمز ما امنیت است و امنیت حاکم در ایران در هیچ کجای جهان نیست.

امام جمعه کوهدشت اظهار داشت: هدف دشمنان و استکبار جهانی با انواع و اقسام ترفندها در صدد این است، اراده و خواست خود را برما تحمیل کنید.

وی بیان کرد: دشمنان با ایجاد اغتشاش، جنگ ترکیبی و یا جنگ رسانه ای درصدد این هستند که موضع ما در برجام محدود شود درحالی که موضع اصلی ما رفع کامل تحریم ها است.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه خط مقاومت پیروز است، بیان کرد:آمریکا تمام توان خود را بر این انجام می داد که گروه حشدالشعبی را در عراق حذف کند؛ امروز شاهد آن هستیم که قدرت تک قطبی تمام شده است و قدرت‌هایی چون ایران، روسیه، چین و… در جهان به وجود آمده اند.

طهماسبی با اشاره به ضرورت ساماندهی فضای مجازی، بیان کرد: دشمنان خدا امروز در فضای مجازی برعلیه جوانان کار می کنند، دولت بایستی در راستای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اهتمام ویژه ای باشد.

نقشه آمریکا این است که ایران پیشرفت نکند و در جنگ های تریکبی شبیه عراق،افغانستان، سوریه و… شود، در حالی که ایران با اقتدار ایستاده است.

انتهای پیام/