معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه لرستان گفت: کمیسیون عالی پزشکی در استان لرستان و بررسی 1600 پرونده مربوط به فاقدان مدارک بالینی در حال انجام است.

به گزارش سفیر افلاک، سرهنگ عبدالوحید ملک آرا در حاشیه بررسی پرونده‌های ایثارگران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کمیسیون عالی پزشکی فاقدین مدارک سپاه اظهارداشت: مردم و رزمندگان دوران دفاع مقدس انتظار زیادی در راستای برگزاری این کمیسیون کشیدند که با پیگیری‌های انجام شده این کمیسیون در حال اجراست.

وی افزود: مردم در دوران دفاع مقدس با ایفای نقش کنار رزمندگان دچار صدمات زیادی شدند که برخی به دلیل نداشتن مدارک نمی‌توانستند در کمیسیون عالی حضور داشته باشند که با پیگیری انجام شده همه افراد فاقد مدارک نیز با تشکیل پرونده «فاقدین مدارک» در این کمیسیون حضور پیدا کردند.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: کمیسیون عالی پزشکی سپاه با پیگیری سپاه لرستان و با حضور چهار تیم پزشکی شامل ۱۲ پزشک متخصص با هدف بررسی پرونده رزمندگان دوران دفاع مقدس شامل پرونده‌های ماده ۸۷ و فاقدان مدارک در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه برای حل مشکل ایثارگران این کمیسیون یکبار در سال در استان لرستان انجام می‌شود گفت: خدمت به ایثارگران در عرصه سلامت همانند جهاد در راه خداست.

ملک آرا  ضمن قدردانی از حضور پزشکان متخصص در راستای حضور در لرستان و برگزاری کمیسیون عالی پزشکی تصریح کرد: درخواست می‌شود که در راستای حل مشکل ایثارگران این کمیسیون دو بار در سال برگزار شود.

سرهنگ دوم ایوب یوسفوند مسئول مرکز ایثارگران سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز در حاشیه این برنامه اظهارداشت: در راستای خدمت رسانی و تکریم جامعه بزرگ ایثارگران و همچنین اجرای تبصره بند «الف» ماده ۸۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه این کار انجام می‌گیرد.

 وی افزود: رزمندگان دوران دفاع مقدس با سابقه حداقل شش ماه که فاقد مدارک بالینی همزمان با حادثه هستند می‌توانند در کمیسیون‌های بدوی و عالی شرکت و در صورت احراز جانبازی بنیاد شهید موظف به تعیین درصد آنان است و هم اکنون در حال برگزاری کمیسیون عالی با تعداد ۱۶۰۰ نفر هستیم.

 کمیسیون مذکور از روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه آغاز شده و تا روز شنبه ۳۰ مهرماه ادامه دارد.

رزمندگان و ایثارگران در زمان جنگ تحمیلی تمام زندگی، خانواده، فرزندان و جودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و از خاک کشور و انقلاب دفاع کردند تا اکنون ما به این مرحله برسیم و در جهان سر بلند و امنیت داشته باشیم. این عزیزان بدون هیچ تواقعی در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر شدند ولی  به علت کهولت سن و نیاز درمانی پرونده‌هایشان را  در کمیسیون مطرح کرده تا مجروحیتشان تایید شود.

انتهای پیام/