اکبری گفت: برای روزهای آینده وقوع بارش خفیف و پراکنده باران در لرستان پیش بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: براساس نقشه‌های هواشناسی به طور کلی از امروز تا روز دوشنبه سامانه بارشی بر روی مناطق شمال غرب و سواحل شمالی کشورمان فعال است و مدل‌های پیش رو نشان می‌دهند که طی امروز تا روز دوشنبه زبانه‌هایی از این سامانه بارشی به طرف مناطق غربی کشور رخنه می‌کند.

وی افزود: انتظار داریم با نفوذ امواج حاصل از این سامانه بارشی در این بازه زمانی برای همه نقاط استان شاهد افزایش پوشش ابر باشیم که در برخی ساعات این پوشش ابر به نیمه تا تمام ابری هم می‌رسد.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: این شرایط با وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه است که گاهی این شرایط منجر به وقوع تندبادهای لحظه‌ای و همچنین خیزش گرد و غبار به همراه کاهش میدان دید افقی می‌شود.

وی بیان کرد: علی‌رغم اینکه مدل‌های ما بارش قابل توجه و چشمگیری را نشان نمی‌دهند در این بازه زمانی با توجه به نفوذ زبانه‌های این سامانه بارشی و تراکم ابرها انتظار داریم در برخی نقاط استان به ویژه شهرهایی که در نیمه شمالی استان واقع‌اند بارش‌هایی به شکل خفیف و پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق را هم داشته باشند وگرنه اینکه سامانه بارشی چشمگیری را برای منطقه ما به دنبال ندارد.

اکبری گفت: دمای هوا نیز تقریبا با یک آهنگ ملایمی رو به کاهش دارد.

انتهای پیام/