کشاورز مولایی گفت: پرونده هزار و 600 نفر از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس تحت عنوان فاقدان مدرک بالینی در حال بررسی است.

حسین کشاورز مولایی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک در رابطه با بررسی پرونده‌های ایثارگران دفاع مقدس در استان لرستان اظهاردشت: در این دوره بررسی پرونده هزار و ۶۰۰ نفر از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس تحت عنوان فاقدان مدرک بالینی مشمولان بند «الف» تبصره ماده ۸۷ قانون ششم توسعه در چهار روز به صورت شبانه روزی در استان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه این پرونده‌ها در چهار بخش اعصاب و روان، احراز شیمیایی، احراز تیر و ترکش و گوش در حال بررسی است افزود: طی  چهار دوره گذشته با همین عنوان ما بیش از پنج هزار نفر پرونده متقاضیان را مورد بررسی قرار دادیم که در نهایت کسانی که احراز مجروحیتشان مثبت شود به بنیاد شهید و ایثارگران معرفی می‌شوند و طی یک فرآیندی، بنیاد شهید و ایثارگران در کمیسیون درصد از کارافتادگی آنها را تعیین می‌کند.

رئیس کمیسیون عالی پزشکی سپاه هدف از حضور این پزشکان در استان را بررسی پرونده‌های مربوط به ایثارگران دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: تیم پزشکی اعزامی به صورت شبانه روزی کار می‌کنند تا پرونده‌ها مشمول مرور زمان نشود، کار طولانی نباشد و بتوانیم شیرینی کار به کام ایثارگران باشد که در نهایت راًی در کمیسیون صادر و نتیجه سریع اعلام می‌شود.

انتهای پیام/