حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: شهدای دانش آموز و معلم، گنجینه ارزشمندی برای آموزش و پرورش هستند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در گردهمایی سالانه ائمه جمعه، مدیران، رؤسای آموزش و پرورش و معاونین تبلیغ حوزه های علمیه شهرستان‌ها و مناطق استان لرستان با محوریت گفتمان سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گویاست و نکات برجسته سند استخراج شده و دنبال می کنیم که این نکات برجسته مورد نظر قرار گیرد و در قالب مصوباتی این نکات برجسته دنبال می شود.

وی افزود: اگر پای این مصوبات ایستاد و مصرانه از وزارت و شخصیت ها بخواهند که این اقدامات در جهت ارتقای فرهنگی، دینی، آموزشی و پژوهشی انجام شود حتما تاثیر خواهد داشت، اگر این جمع بخواهند می توانند بگویند که وزارتخانه دقت کند در اینکه کسانی بیرون از وزارتخانه در انتصابات دخالت نکنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: باید هوشیار و آگاه باشیم ولی به پیشینه آموزش و پرورش نگاه کرد، ۳۶ هزار شهید دانش آموز و چهار هزار معلم شهید گنجینه ای برای آموزش و پرورش هستند و الان بسیج دانش آموزی و فعالیت های قرآنی یک گنجینه هستند که باید از آنها بهره برداری کرد و بر کیفیت آنها افزود.

حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: در مدارس طرح امین، روحانیون مستقر و هجرت و مدارسی که در آموزش و پرورش هستند باید نگاهی نو به آنها شود و این بارقه و امیدی است که آینده را برای ما روشن می سازد.

وی بیان کرد: دقت در بحث معلمان که می خواهند این مسئولیت را بپذیرند ضروری است و در میان معلمان، بانوان نجیب و شریف و متخلق به اخلاق داریم اما برخی از معلمان هستند که چندان پوشش مناسب را رعایت نمی کنند و این رفتار تاثیرگذار است و انتظار می رود این دقت ها در نظام تعلیمی و تربیتی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: همه ما پای ارزش های اسلامی و دینی ایستاده ایم و پای حجاب و عفاف هم ایستاده ایم و عقب نشینی نخواهیم کرد چرا که ما این دوران را در سال ۶۱ طی کردیم و با همدلی و خرد جمعی می توان توطئه ها را خنثی کرد و دشمن می خواهد سطوح مختلف جامعه را نسبت به هم بدبین و بین جوانان و نوجوانان با نسل های قبلی تفرقه ایجاد کند که باید تدبیر شود و این تدبیر از معلمان انتظار می رود.

انتهای پیام/