با برکناری سرپرست سازمان لیگ فوتسال، احسان اصولی رئیس کمیته فوتسال تلاش زیادی برای نشستن روی صندلی ریاست سازمان لیگ داشته اما فدراسیون فوتبال تاکنون حکمی برای او صادر نکرده است.

به گزارش سفیرافلاک، هفته گذشته بود که فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب آرش جابری سرپرست سازمان لیگ فوتسال را از سمتش برکنار کرد؛ آن‌هم در حالی که مسابقات لیگ برتر فوتسال هنوز به هفته دهم نرسیده و مسابقات لیگ دسته اول هم قرعه کشی نشده بود.

فدراسیون هنوز این خبر و دلیل برکناری جابری را به صورت رسمی اعلام نکرده و تغییرات سازمان لیگ فوتسال تاکنون جنبه رسمی نیافته است؛ اتفاقی که حواشی مختلفی طی یک هفته گذشته در فوتسال ایران به دنبال داشته است.

اصولی به دنبال ریاست در سازمان لیگ فوتسال

باوجود مطرح شدن اسامی مختلفی چون علیرضا سهرابی، علی تارقلی زاده و محمود نصیرلو برای حضور در سازمان لیگ فوتسال اما گزینه جدی جانشینی جابری، احسان اصولی است. اصولی رئیس کمیته فوتسال است و قصد دارد ریاست سازمان لیگ فوتسال را هم در دست بگیرد.

اسباب کشی از شیخ بهایی به کمپ تیم‌های ملی

ساختمان سازمان لیگ فوتسال که در خیابان شیخ بهایی بود، طی دو روز گذشته تخلیه شده و اسباب و اثاث‌های آن با دستور احسان اصولی به خانه فوتسال در کمپ تیم‌های ملی منتقل شده است. خانه فوتسال پیش از این محل استقرار کمیته فوتسال بود و به تیم‌های ملی اختصاص داشت و حالا با حضور اعضای سازمان لیگ، روزهای شلوغتری در پیش خواهد داشت.

عجله اصولی و ورود عجیب به اتاق جابری!

در این ماجرا، عجله احسان اصولی برای اثاث کشی سازمان لیگ فوتسال به کمپ تیم‌های ملی و رسیدن به صندلی ریاست این سازمان هم عجیب است. او حتی در شرایطی که جابری هنگام برکناری در شهرستان حضور داشته است، بدون داشتن کلید وارد اتاق او شده است.

ناراحتی تاج از اصولی

مجموع این اتفاقات باعث ناراحتی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال از احسان اصولی شده است. یکی از اعضای فدراسیون فوتبال در این خصوص تاکید کرد که اقدامات اخیر اصولی و به ویژه نحوه ورودش به اتاق سرپرست سابق سازمان لیگ دلخوری تاج و گلایه او از رئیس کمیته فوتسال را به دنبال داشته است.

رئیس فدراسیون منصرف شد؟

این اتفاقات باعث شده تا گمانه زنی‌ها از انصراف مهدی تاج برای صدور حکم احسان اصولی و ریاست او در سازمان لیگ فوتسال بالا بگیرد. تاج در روزهای گذشته تغییراتی در فدراسیون انجام داد و احکام جدیدی را صادر کرد اما تاکنون از صدور حکم برای اصولی که همزمان عضو هیات رئیسه و سخنگوی فدراسیون فوتبال هم هست، خودداری کرده است.

حضور رئیس دپارتمان تیم‌های ملی در فوتسال

باوجود صادر نشدن حکم برای اصولی، او برنامه‌هایش را در سازمان لیگ فوتسال آغاز کرده است! پیگیری‌ها نشان می‌دهد اصولی از حامد مومنی رئیس سابق دپارتمان تیم‌های ملی و روابط بین الملل فدراسیون فوتبال خواسته است به عنوان دبیر سازمان لیگ به او کمک کند. مومنی که از ابتدای هفته کارش را در فوتسال آغاز کرده، ادامه همکاری را به صدور حکم موکول کرده است.

اصولیِ پرمشغله برای پُست پرمشغله

سازمان لیگ فوتسال علاوه بر لیگ‌های برتر و دسته اول، مسئول برگزاری لیگ‌های دسته پایین و رده‌های سنی مختلف است. این سازمان با برنامه‌های فشرده، متراکم و دارا بودن یک تقویم شلوغ نیاز به مدیری دارد که از جنس فوتسال بوده و با تمام مشغله‌های این رشته در رده باشگاهی آشنا بوده و زمان کافی برای رسیدگی به همه امور داشته باشد. این در حالی است که اصولی همزمان رئیس هیات فوتبال استان خراسان رضوی، رئیس کمیته فوتسال و سخنگوی فدراسیون فوتبال هم هست!

نظم لیگ‌های فوتسال به هم می‌خورد؟

باوجود برکناری آرش جابری از سازمان لیگ فوتسال و بعضی از نقدهایی که به او وارد است، تقریباً تمام مربیان و کارشناسان فوتسال بر این امر لیگ برتر فوتسال بر این امر متفق القول هستند که اقدامات و قاطعیت جابری نظم خوب و مثال زدنی به برگزاری مسابقات فوتسال در تمامی رده‌ها داده بود. باید دید آیا با برکناری جابری، نظم برگزاری مسابقات لیگ هم بهم می‌خورد؟

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر