کردی با تاکید بر کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: کاهش آسیب های اجتماعی یکی از اهداف سپاه است.

رضا کردی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی یکی از اهداف سپاه است که در این راستا برنامه های مختلف و اقداماتی صورت می گیرد.

وی افزود: در راستای کاهش طلاق که یکی از آسیب های اجتماعی محصوب می شود، یکی از برنامه ها ارائه مشاوره لازم به افراد است که این افراد توسط پایگاه ها شناسایی و برای دریافت مشاوره می توانند اقدام نمایند.

معاون فرهنگی سپاه بروجرد تصریح کرد: برای کاهش اعتیاد و یا ارائه خدمات برای افرادی که در دام اعتیاد گرفتار شده اند، برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا افرادی که مصمم به ترک اعتیاد هستند به مرکز ماده ۱۶ اعزام شوند و بتوانند پس از رهایی از منجلاب اعتیاد، دوباره به زندگی بازگردند.

کردی بیان کرد: همچنین برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا افرادی که پس از ترک، شرایط لازم برای انجام کار و ورود به بازار کار را دارند مهیا شود که تعدادی از افراد در شهرستان پس از ترک اعتیاد، مشغول به کار شده و در کارگاه ها جذب شده اند.

وی خاطرنشان کرد: همه پایگاه های مقاومت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنند و با استفاده از کارشناسان و اقدامات در دستور کار، آسیب ها کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/