رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر ضرورت ایجاد فضای گفت‌وگو و پرهیز از فضای هیجانی تاکید کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست نمایندگان وزارت علوم در هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی گفت: اعضای هیات های نظارت در دانشگاه ها ایجاد فضای گفت وگو را وظیفه خود بدانند و آن را از ریاست دانشگاه و تشکل های دانشجویی مطالبه کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: باید کرسی های آزاداندیشی احیا شوند و به مسئولان نهاد در سراسر کشور این موضوع تاکید شده است.

وی افزود: دوست و دشمن به دانشگاه چشم دوخته‌اند . همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اهمیت جایگاه دانشگاه تاکید دارند، دشمن نیز به اهمیت دانشگاه آگاه است و به آن طمع دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی اظهار داشت: کارکرد اصلی دانشگاه علم و دانش و حل مسائل جامعه است و خواست اصلی دشمن از ایجاد وقفه در فعالیت دانشگاه ، ضربه زدن به پیشرفت علمی کشور است.

وی افزود: نظام سلطه می‌خواهد با ایجاد تحرکات کوچک در دانشگاه و بازنشر آن، روایت یک‌سویه‌ای از دانشگاه داشته باشد و به دنیا اینگونه القا شود که اعتراضات در سطح جامعه تداوم دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جوانان دانشگاهی ما عدالتخواه، آرمان‌خواه و تحول‌خواه هستند و بدخواهان می خواهند با انحراف مطالبات دانشجویی از روحیات دانشجویان سوءاستفاده کنند.

وی گفت: علیرغم خواست دشمن، دانشگاه‌ها در مسیر رشد کشور هستد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همواره بر حمایت ویژه از دانشگاه و جریان علمی کشور تاکید کرده اند و دانشگاه را موجب افتخار و سنگر مقابله با استکبار می‌دانند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس