اسدبیگی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا در لرستان، گفت:مصرف دارو در استان 30 درصد افزایش یافت.

محسن اسدبیگی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با آغاز پاییز و شیوع آنفلوآنزا، میزان مصرف داروهای سرماخوردگی و آنفلوآنزا در استان ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در نیمه اول امسال یک میلیون و ۳۷۰ هزار سرم و در مهرماه ۲۳۰ هزار سرم برای استان در نظر گرفته شد و در حال حاضر مشکل کمبود سرم وجود ندارد البته هم اکنون علاوه بر توزیع سرم در بیمارستانها، در همه داروخانه ها نیز توزیع می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: همچنین در مهرماه ۲۴ هزار و ۷۰۰ شربت آنتی بیوتیک توزیع شد و هم اکنون نیز چهار هزار شربت دیگر توزیع شده است که برای افراد مراجعه کننده با نسخه پزشک کمبود دارو وجود ندارد.

اسدبیگی بیان کرد: مشکل اصلی کمبود دارو به دلیل مصرف بی وریه و خودسرانه استفاده از آنتی بیوتیک و سرم است در صورتی که در بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا نیاز فوری به آنتی بیوتیک نیست.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش مصرف دارو، گفت: سهمیه فوق العاده ای از داروهای مورد نیاز به استان اختصاص داده شد و علاوه بر این نیز مقداری دارو از ماه های قبل ذخیره سازی شده تا مشکلی رخ ندهد و هم اکنون کمبود دارو نداریم.

انتهای پیام/