در آستانه هفته جهانی سواد رسانه ای، جمعی از فعالان و اعضای انجمن سواد رسانه ای با حضور در سازمان فضای مجازی بسیج با اهدای لوح سپاس از عملکرد این سازمان در حوزه سواد رسانه ای قدردانی و تشکر کردند.

به گزارش سفیرافلاک، در این مراسم که صبح امروز به مناسبت هفته جهانی سواد رسانه ای برگزار شد، معاونت تربیت و آموزش سازمان فضای مجازی با تشریح عملکرد خود در حوزه سواد رسانه ای، اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، این معاونت با مأموریت نهضت سواد رسانه ای اقدام به تولید محتوا، آموزش مدرسان سواد رسانه ای، انتشار و توزیع محتوا و آموزش های مجازی پرداخته است.
سازمان فضای مجازی تاکنون آموزش ۶۰ هزار نفر متقاضی شرکت در دوره های آموزشی مربیگری سواد رسانه ای ثبت نام کرده است که حدود ۶۰۰۰ هزار نفر تاکنو نتوانسته اند مراحل آموزشی و آزمون و مصاحبه را بگذرانند.
بنابر این گزارش تاکنون ۱۲۰ پرده نگار و بیشاز ۵۰ جزوه آموزشی برای استفاده مدرسان سواد رسانه ای در سازمان فضای مجازی تولید شده است.
در گزارش ارائه شده اعلام شد که انعقاد تقاهم نامه همکاری با وزارتخانه ها ، سازمانها و نهادها موجب شده است که امکان حضور در عرصه های مختلف برای آموزش سواد رسانه به عموم مردم فراهم شود.
در این جلسه نمونه هایی از مستندات برگزاری کلاس های حضوری، تولیدات محتوایی، پخش برنامه های آموزشی سواد رسانه ای در صدا و سیما و موارد دیگر ارائه شد.
در ادامه این مراسم حاضران از عملکرد سازمان فضای مجازی بسیج در آموزش سواد رسانه ای به صورت وسیع و در ابعاد مختلف قدردانی و پیشنهاداتی برای انعقاد تفاهم نامه های همکاری مطرح کردند.
در این مراسم با حضور محمدصادق افراسیابی سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی، محمدمهدی مومنی‌ها سرپرست اداره کل توسعه شبکه تنظیم‌گری اجتماعی و فرشید رضایی سرپرست دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، لوح سپاس بابت تلاشهای سازمان فضای مجازی بسیج در حوزه آموزش سواد رسانه ای به مسلم معین مسؤل سازمان اهدا شد.

  • منبع خبر : دانا