بر اساس گزارش‌ها، توئیتر به مدیران اخراجی خود پاداش پایان کار را که مجموعا ۱۲۲ میلیون دلار است، پرداخت می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، ایلان ماسک، پاراگ آگراوال، مدیرعامل، ند سگال، مدیر مالی و ویجایا گاد، مدیر امور حقوقی و سیاستگذاری توئیتر را اخراج کرده است.

وی این مدیران را متهم کرده است او و سرمایه گذاران را در خصوص تعداد واقعی حساب های جعلی در توئیتر گمراه کرده اند.

موسسه تحقیقاتی اکوئیلار که در زمینه تحقیقات درباره بسته جبرانی مدیران معروف است؛ ارزش پاداش پایان خدمت یا به اصطلاح “چتر طلایی” آگراوال را ۵۷.۴ میلیون دلار تخمین زد. در حالی که این مبلغ برای سگال ۴۴.۵ میلیون دلار و برای گاد، ۲۰ میلیون دلار است.

علاوه بر این پرداخت ها، این سه مدیر مجموعا ۶۵ میلیون دلار از ایلان ماسک در قبال سهمی که در این شرکت دارند و اکنون ماسک آن را خریداری کرده است، دریافت خواهند کرد.

سهم گاد بیشتر بوده و بر اساس قیمت فروش ۵۴.۲۰ دلار هر سهم، ۳۴.۸ میلیون دلار ارزش دارد و سهام سگال ۲۲ میلیون دلار و سهام آگراوال ۸.۴ میلیون دلار ارزش دارد.

آگراوال پیش از این که نوامبر سال گذشته به عنوان مدیرعامل توئیتر منصوب شود، مدیر فناوری این شرکت بود. طبق اظهارنامه بورسی توئیتر، پاداش آگراوال برای سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰.۴ میلیون دلار بود.

پرداخت پاداش های بزرگ به مدیران در تغییر کنترل یک شرکت، فرآیند متداولی برای انتقال آرام مالکیت آن است؛ اما می‌تواند جنجال برانگیز باشد.

کورتنی یو، مدیر تحقیقات اکوئیلار گفت: مدیران توئیتر باید این مبالغ را دریافت کنند؛ مگر این که ایلان ماسک دلیلی برای خاتمه خدمت آن ها داشته باشد و به عنوان مثال آن  ها را برای نقض قانون یا تخطی از سیاست شرکت، اخراج کرده باشد.

منبع:‌ رویترز

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان