سرپرست و مربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد گفت: رقابتهای لیگ برتر امسال هم مثل دوره‌های قبل همچنان با شیطنت و نفوذ برخی افراد همراه شده که به هیچ عنوان زیبنده چنین مسابقاتی نیست.

به گزارش سفیرافلاک، علیرضا رضایی نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن که سابقه زیادی هم در کادر فنی تیم‌های ملی جوانان، امید و بزرگسالان دارد در خصوص رقابتهای لیگ برتر امسال گفت: امسال بر خلاف سالهای گذشته با توجه به پیشنهاداتی که به من شد، ترجیح دادم در کادر فنی هیچ تیمی در لیگ برتر حضور نداشته باشم. از سوی دیگر در حالی که پیش بینی می‌کردم لیگ امسال از هر نظر نسبت به دوره‌های قبل، به دور از مشکل و نفوذ برخی افراد باشد، باز هم شاهد بودیم این شیطنت‌ها همچنان در بحث تیمداری و جذب کشتی گیران وجود دارد.

وی افزود: برخی از افراد که اتفاقاً مسئولیت‌های مختلفی در عرصه کشتی دارند همچنان مشغول مذاکرات و رایزنی در پشت پرده و تیمداری در لیگ بوده و هستند و کارهایی انجام می‌دهند که اصلاً در جایگاه و شخصیت حقوقی آنها نیست. فقط امیدوارم علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون به خوبی با این مسائل برخورد کند، چراکه او همواره نسبت به این مسائل حساس بوده و خواهان مسابقاتی عادلانه و به دور از حواشی است.

رضایی در ادامه گفت: اینکه فردی در تیم‌های ملی سمت داشته باشد و از این جایگاه به نحوی استفاده و برخی کشتی گیران را مجاب کند که به کدام تیم بروند یا نروند؛ اصلاً در مباحث حرفه‌ای رشته‌ای مثل کشتی نمی گنجند. این معضل به دور از شأن و شخصیت اهالی این رشته پهلوانی و پر افتخار است که امیدوارم روزی به پایان برسد.

سرپرست اسبق تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: یکی از تبعات منفی این شیطنت‌ها در لیگ برتر، فراری دادن اسپانسرهای مالی در روند تیمداری و سرمایه گذاری در کشتی است. به نحوی که یک باشگاه یا اسپانسر با اهداف و برنامه‌های مشخص به لیگ کشتی وارد می‌شود، اما در میانه راه متوجه این شیطنت‌ها شده و ترجیح می‌دهد سال آینده به جای کشتی در رشته دیگری سرمایه گذاری کند. متأسفانه این افراد که نفوذ و سایه‌ای سنگین بر لیگ کشتی دارند بیشتر به فکر منافع شخصی خود هستند تا منافع کشتی.

سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد امید کشورمان در خصوص اتفاقات عجیبی که در رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ اسپانیا افتاد نیز گفت: فارغ از نتایجی که در این دوره از رقابتها بدست آمد باید به «دیسکالیفه» شدن یکی از کشتی گیران اشاره کرد که به نظر من مقصر اصلی آن، برخی اعضای کادر فنی این تیم بود. به عنوان کسی که سال‌ها به عنوان ملی پوش و سرمربی و مربی در کنار تیم‌های کشتی به رقابتهای مختلف بین المللی اعزام شده‌ام، معتقدم بزرگ‌تر و مدیر تیم باید تمام امور نفرات اعزامی را زیر نظر می‌گرفت که چنین اتفاق عجیبی رخ ندهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر من کادر فنی تیم باید با نظارت و دقت بیشتری بر عملکرد آزادکاران امید تمرکز می‌کردند تا این اتفاق باعث از دست رفتن قهرمانی تیم ایران نمی‌شد. هر چند که متأسفانه این اتفاق برای نخستین بار نبود و ما پیش از این هم شاهد اتفاقات مشابهی در بحث اعزام بچه‌ها و جا ماندن برخی آنها در فرودگاه بوده‌ایم! به هر حال هر کدام از اعضای کادر فنی از مدیر گرفته تا سرمربی و مربی، وظایف و مسئولیت‌های خاص خود را دارند که باید طبق آن عمل کنند تا در صورت اتفاقات این چنینی پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر