اکبری با بیان اینکه بارشهای سامانه اخیر در لرستان تا روز پنجشنبه ادامه دارد گفت: دماها از امروز تا روز پنجشنبه روند کاهشی دارد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: از امروز تا روز پنجشنبه این سامانه بارشی بر روی منطقه ما حاکم است و انتظار داریم امروز برای همه نقاط استان علاوه بر ابرناکی، وزش باد شدید و وقوع تندبادهای لحظه‌ای برای نقاط مختلف استان به ویژه مناطق شرقی رگبار باران، گاهی رعد و برق و برای مناطق مستعد رگبار تگرگ را داشته باشیم.

وی افزود: با ادامه فعالیت این سامانه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برای مناطق شرقی استان رگبار باران و برای سایر نقاط استان بارش پراکنده همراه با رعد و برق را انتظار داریم.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: این شرایط ناپایدار در سطح استان به ویژه برای نواحی شرقی لرستان با مخاطراتی همچون آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، اختلال در تردد و لغزندگی سطح جاده‌ها همراه است.

وی بیان کرد: با توجه به تقویت میدان‌های باد و تکثیر احتمالی چشمه‌های گرد و خاک از کشور عراق، خیزش گرد و غبار به همراه کاهش افت کیفی هوا و کاهش میدان دید افقی در مناطقی از غرب استان دور از انتظار نیست.

اکبری گفت: دماها از امروز تا روز پنجشنبه روند کاهشی دارد و این شرایط ناپایدار از بعداظهر روز پنجشنبه به طور کامل از روی جو منطقه خارج می‌شود و از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده جو منطقه آرام است.

انتهای پیام/